10/05/2024
Aktualności

Grand Prix Polski Seniorów w Pływaniu Warszawa 2017

Na 50 metrowej pływalni Uniwersytetu Medycznego w Warszawie rywalizowało o zwycięstwo przeszło 600 pływaków z 83 klubów z całej Polski. W silnej stawce zawodniczek wysokie umiejętności potwierdziła Weronika Hallmann zajmując trzecie miejsca na dystansach 50 i 100 metrów stylem klasycznym 32,55  1:11,05

W wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce z czasem 2:35,36

Wyniki uzyskane przez Weronikę na długiej pływalni potwierdzają jej dominację w kraju w kategorii juniorek. W wyścigach ustąpiła pierwszeństwa tylko utytułowanej seniorce Paulinie Zachoszcz z Olsztyna oraz aktualnej rekordzistce Polski Dominice Sztanderze z Wrocławia.

Udany występ odnotowały też 14 letnie żabkarki z Lęborka.

Aleksandra Gliszczyńska zajęła 23 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, ustanawiając nowy rekord życiowy  wynikiem 0:35,97

Agnieszka Kurek zajęła 28 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz 27 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym osiągając życiówki  1:19,67 i 2:55,52

Udany występy odnotował Kacper Gliński na 100 i 200 metrów stylem klasycznym zajmując 44 miejsce 1:15,19 oraz 36 miejsce 2:46,19

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział:

– Jestem bardzo zadowolony z wyników moich podopiecznych. Weronika potwierdziła wysoką formę, a Aleksandra, Agnieszka i Kacper pływali na poziomie nowych rekordów życiowych.