01/05/2024
Aktualności

XVI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

W dniach 28 i 29 maja na kortach przy ul. 9 Maja odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkół – turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży. Zawody przeprowadzono w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 31 zawodników, zaś turniej przeprowadzony został systemem pucharowym.

W pierwszym dniu zawodów  turniej przerwano ze względu na opady deszczu i wznowiono go następnego dnia.

Wśród podstawówek w kategorii chłopców wygrał Kacper Pawłowski z SP Wicko, pokonując Macieja Milkiewicza z SP nr 3 (6:2, 6:3).

Wśród podstawówek w kategorii dziewcząt Pola Laskowska z SP nr 8 wygrała w finale z Aleksandrą Cichoń z SP Wicko (6:3,6:4). Trzecie miejsce zajęła Amelia Jarząb pokonując Tatianę Piotrowską (7:6, 6:4). Obie z SP Wicko.

Dalsze miejsca:
5. Kinga Wrońska
6. Oliwia Konczalska
7. Natalia Piotrowska
8. Kaja Chustak
9-10. Natalia Piotrowska (wszystkie SP Wicko) i Pola Pośpieszna (SP przy SGJ Lębork).

Kategorię gimnazjum chłopców  wygrał Paweł Konczalski z Gimnazjum w Wicku pokonując Jacka Staniszewskiego z Gimnazjum nr 2 Lębork (6:4, 6:4). Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Krówka z Gimnazjum Wicko po zwycięstwie nad Dominikiem Maszota z Gimnazjum nr 1 Lębork (6:4, 6:4).

Dalsza miejsca:
5. Maksymilian Klawikowski – Gimnazjum nr 2
6. Dawid Śmiechowska – Gimnazjum Wicko
7. Dawid Ramczykowski – Gimnazjum Wicko
8-10. Jakub Zajkowski – Gimnazjum nr 1, Błażej Polewik i Paweł Tokarz – obaj Gimnazjum Wicko.

W kategorii gimnazjum dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Marta Pałys – Gimnazjum nr 2 Lębork, wygrywając z Julią Karszna z Gimnazjum Wicko (7:5, 6:3 – drugie miejsce) i Martynę Niewolin z SGJ Lębork (6:2, 6:3 – trzecie miejsce).

Wśród szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt złoty medal otrzymała Justyna Horbacz z I LO Lębork po zwycięstwie nad Natalią Plichtą II LO Lębork (6:0, 6:1).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców pierwsze miejsce zajął Piotr Treder z PCE ZSP Lębork, który pokonał Macieja Boniaszczuka I LO Lębork (6:0, 6:1 – drugie miejsce). Trzecie miejsce zajęli Paweł Krzyżanowski i Grzegorz Miotk (obaj ZSM-I).

Medale i dyplomy ufundowało CSiR – główny organizator zawodów przy współpracy ze Szkołą Tenisa „Smecz”. Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski.

Na kolejne zawody tenisowe dzieci i młodzież zapraszamy 29 czerwca, 27 lipca oraz 31 sierpnia (ostatnie środy miesiąca) – turnieje XII Grand Prix Wakacji. Zapisy przed grą o godz. 9.00 oraz 24 września 2016 r. na XVII Drużynowe Mistrzostwa Szkół.

Kontakt tel. w w/w tematach: 502 661 836