03/03/2024
Aktualności Sport Kultura

Sprawdź, co będzie się działo w ten weekend

Sprawdź, co będzie się działo w ten weekend

Przed nami weekend (20-21 stycznia) w Lęborku i okolicach. Sprawdź, co czeka na mieszkańców.

reklama

Sobota, 20 stycznia

 • Gramy dla WOŚP – I Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Cewice. Początek rywalizacji o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej przy ul. Witosa w Cewicach
 • XXIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego. Początek gier  o godz. 9.00 w miejskiej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku. Zespoły zagrają mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Drużyny, które zajmą miejsce 1 i 2 w grupach grają półfinały „na krzyż”. Przegrani meczów półfinałowych zagrają mecz o III miejsce, a zwycięzcy spotkają się w finale. Zwycięska drużyna otrzyma puchar ufundowany przez starostę lęborskiego. Oprócz pucharów i dyplomów dla drużyn przewidziano nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza  i drużyny fair-play.
 • V Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia w sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. Przesłuchania odbędą się w dwóch częściach: I część w godz. 12:30 – 15:30 – zespoły i chóry dziecięce; następnie II część w godz. 16:00 – 17:45 – pozostali wykonawcy. Udział zapowiedziały zespoły i chóry z powiatów: bytowskiego, kartuskiego, kościerskiego, puckiego, słupskiego, wejherowskiego i oczywiście lęborskiego. Przegląd zakończy się o godz. 18:00 mszą św. z liturgią słowa w języku kaszubskim, natomiast o godz. 18:45 nastąpi podsumowanie i wręczenie nagród i statuetek.
 • Mecz sparingowy: Pogoń Lębork – Stolem Gniewino (III liga). Początek o godz.  12:00 na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Kusocińskiego. To pierwszy sparing w ramach zimowych przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2023/24
 • Wystawa w galerii Strome Schody w Muzeum w Lęborku: „Po jasnej stronie negatywu. Ujęcia Lęborka z I połowy XX wieku”. Zwiedzanie w godzinach: 11.00 – 16:00. Miejsce: Muzeum przy ul. Młynarskiej 14/15. Ekspozycja będzie otwarta do końca stycznia 2024 roku. Więcej o tym czytaj:
  https://www.lebork24.info/2023/10/09/wyjatkowe-zdjecia-takiego-miasta-juz-nie-ma-zdjecia/
 • Dzień Portera Bałtyckiego w godz. od 16 do 22. Miejsce: AleBrowar przy ul. Pionierów 13. W programie: historia, degustacja, piwo z tanku, muzyka i zwiedzanie.

Niedziela, 21 stycznia

 • Akcja „Oddaj krew z OSP”. Miejsce: remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicach. Rejestracja w godz. od 8 do 13. Dla każdego dawcy przewidziany jest poczęstunek.
 • Koncert kolęd w kościele św. Jakuba Ap. w Łebie. Gościnnie wystąpi Alicja Gieryk. Początek o godz. 19.

A ponadto:

Poniedziałek, 22 stycznia

 • „Spadek” – spektakl teatralny we kinie Fregata. Początek o godzinie 18. Bilety w cenie 30 złotych dostępne są w kasie kina oraz na stronie www.lck-fregata.pl

Piątek, 26 stycznia

 • XIX Miejski Przegląd Jasełek Lębork 2024. Początek o godzinie 9:45 w kinie Fregata.
reklama
reklama