13/04/2024
Aktualności Kultura

Wyjątkowe zdjęcia – takiego miasta już nie ma [Zdjęcia]

Wyjątkowe zdjęcia – takiego miasta już nie ma [Zdjęcia]

Wystawę zatytułowaną „Po jasnej stronie negatywu. Ujęcia Lęborka z I. połowy XX wieku” można oglądać w galerii Strome Schody lęborskiego muzeum. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 31 stycznia 2024 r.

reklama

Wernisaż wystawy  odbył się w piątek, 29 września, i  przyciągnął wielu zainteresowanych historią Lęborka. Przybyli do Muzeum w Lęborku mogli obejrzeć ją w towarzystwie kurator, która z pasją prezentowała tajniki ekspozycji.

Na wystawę składają się wielkoformatowe lotnicze fotografie Lęborka z 1929 roku oraz powojenne, ukazujące skalę zniszczeń w obszarze starego miasta po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1945 roku. Uzupełnieniem są zabytki nawiązujące do danego okresu, można zobaczyć m.in. pocztówki i negatywy. Jest także niepokazywana dotąd zastawa hotelowa, publikacje szkolne oraz mapa powiatu z okresu międzywojennego.

Wystawa została zorganizowana ze zbiorów archiwum Herder-Institut w Marburgu oraz Muzeum w Lęborku przy finansowym wsparciu firmy AMG sp. z o.o.

Zbiory będą dostępne dla zwiedzających w Muzeum w Lęborku, w galerii Strome Schody od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 15.30 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 11 do 15. Ekspozycja będzie otwarta do końca stycznia 2024 roku.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link