03/03/2024
Aktualności Kultura

Tradycję tę kultywują już od 30 lat [zdjęcia]

Tradycję tę kultywują już od 30 lat [zdjęcia]

Biskup diecezjalny pelpliński Ryszard Kasyna odwiedził Lębork na spotkaniach kolędowych w starostwie oraz w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku. Tradycja spotkań kolędowych w Lęborku trwa już od 30 lat.

reklama

Na powitanie gości wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola nr 9 w Lęborku, które przygotowały występ jasełkowy. Po krótkim występie i odśpiewaniu kolęd, gości przywitał burmistrz miasta Witold Namyślak.

– Rok 2023 niestety nie okazał się dla nas końcem problemów, dlatego życzę wszystkim tutaj zgromadzonym i wszystkim mieszkańcom powiatu, aby rok 2024 był dużo lepszy i mniej obfity w zmartwienia – mówił burmistrz. – Jeśli mnie pamięć nie myli to już 30 takie spotkanie kolędowe. Jest to piękna tradycja, kultywowana od wielu lat w naszym mieście.

Po przywitaniu burmistrza głos zabrał biskup Ryszard Kasyna. Złożył wszystkim życzenia, aby żyli w miłości, zgodzie oraz przede wszystkim w zgodzie z Chrystusem. Po krótkim przemówieniu biskup pobłogosławił wszystkich zgromadzonych wraz z rodzinami oraz współpracownikami, a także wszystkich mieszkańców powiatu lęborskiego.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły ponownie dzieci z Przedszkola nr 9 w Lęborku, tym razem z dłuższą i bardziej obfitą w kolędy choreografią. Tańcom maluchów towarzyszyły wspólne śpiewy gości.

reklama

Fot. Kacper Konopiński 

reklama