03/03/2024
Aktualności Kultura

Młodzi muzycy wystąpią we Florencji i Viareggio

Młodzi muzycy wystąpią we Florencji i Viareggio

Zespół Muzyki Dawnej Lunaris z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku wyleci koncertować we Włoszech, gdzie będzie promować polską kulturę i muzykę. Na ich koncerty zostanie zaproszony Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej we Florencji i Toskanii Stefano Barlacchi.

reklama

Lunaris to zespół muzyczny prowadzony przez Mirosławę Grynkiewicz, który gra muzykę z czasów renesansu. Grupa powstała w 2017 roku i od tamtej pory koncertuje na licznych wydarzeniach.

Muzycy polecą do Włoch na sześć dni z koncertem pt. „Muzyka polskiego i włoskiego renesansu”. W dniach od 29 stycznia do 5 lutego wystąpią, m.in. w kościele św. Antoniego w Viareggio i w kościele Santa Felicita we Florencji. Wezmą także udział we mszy polskiej, dorocznej paradzie karnawałowej w Viareggio oraz spotkaniu karnawałowym z udziałem włoskiej Polonii oraz konsula Stefano Barlacchiego we Florencji i Toskanii.

To już drugi taki wyjazd do Włoch podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku. W 2018 roku Zespół Muzyki Dawnej Incantare pod kierunkiem Mirosławy Grynkiewicz i Zespół Tańca Dawnego La Danza Antica pod kierunkiem Teresy Szczepańskiej gościli w Rzymie, gdzie koncertowali m.in. na placu św. Piotra.

reklama

Fot. MDK w Lęborku

reklama