03/03/2024
Aktualności Sport

Można już szykować łyżwy

Można już szykować łyżwy

Oficjalne otwarcie lodowiska w Lęborku zaplanowano na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, o godzinie 14. Ślizgawka będzie czynna przez siedem dni w tygodniu aż do końca lutego.

reklama

W tym sezonie zimowym lodowisko znajdować się będzie przy ulicy Żeromskiego, przy sklepie PSB Mrówka, z którym Urząd Miejski w Lęborku podjął współpracę. Lodowisko jest zadaszone i oświetlone, co pozwala na korzystanie z niego bez względu na warunki atmosferyczne. Więcej o nowej lokalizacji sezonowego lodowisku czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/12/14/lodowisko-miejskie-w-nowej-lokalizacji/

Lodowisko będzie otwarte przez siedem dni w tygodniu. W dni robocze od poniedziałku do piątku oraz 31 grudnia w godzinach od 14 do 21. Natomiast w soboty i niedziele, a także w dniach 27-29 grudnia, a także w okresie ferii zimowych (29 stycznia – 11 lutego 2024 r.) w godzinach od 9 do 21.

– Zapraszam wszystkich, przede wszystkim dzieci i młodzież z terenu miasta Lęborka – zachęca Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – Lodowisko to wspaniała forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu z rówieśnikami, rodzicami, a może nawet z dziadkami.

Ceny nie są wygórowane. Symboliczne 1 zł zapłacą dzieci z lęborskich przedszkoli (na podstawie oświadczenia opiekuna prawnego) oraz uczniowie lęborskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych za okazaniem legitymacji szkolnej. Pozostałe dzieci i młodzież wejdą na taflę za 17 zł, a dorośli za 20 zł. Wypożyczenie łyżew (bez limitu czasowego) to koszt 15 zł.

Według wstępnych ustaleń miasta z firmą Mrówka, lodowisko ma być czynne do końca lutego 2024 roku.

reklama

Źródło: Urząd Miejski w Lęborku

reklama