03/03/2024
Aktualności Sport

Lodowisko miejskie w nowej lokalizacji

Lodowisko miejskie w nowej lokalizacji

Sezonowe miejskie lodowisko ze względu na degradację boiska przy pl. Piastowskim oraz z uwagi na wygodę mieszkańców, powstanie przy markecie budowlanym Mrówka przy ul. Żeromskiego. Tym razem lodowisko będzie zadaszone, a bilety wstępu mają być bez ograniczenia czasowego.

reklama

Mieszkańcy Lęborka od kilku tygodni czekają na otwarcie lodowiska, które co roku znajdowało się na boisku przy pl. Piastowskim. Okazuje się, że lodowisko ma zostać uruchomione w drugiej połowie przyszłego tygodnia, a więc jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

– Postanowiliśmy przenieść lodowisko miejskie w inne miejsce ze względu na niszczenie orlika, na którym było postawione, a także ze względu na głosy mieszkańców, którzy dali nam znać, że hałasy z lodowiska bywają dla nich uciążliwe – mówi Marian Kurzydło, sekretarz miasta Lęborka. – Postanowiliśmy podjąć współpracę z firmą Mrówka i w tym roku razem z nimi zorganizować lodowisko, które będzie zadaszone specjalną wiatą. W ten sposób ułatwimy prowadzenie obiektu, który nie będzie już zależny od warunków pogodowych.

Na lodowisku poza wypożyczalnią łyżew i szatnią, mają także się znaleźć urządzenia do nauki jazdy na łyżwach, a także miejsce do kupienia gorących napojów. Lodowisko w tym miejscu ma jednak być rozwiązaniem tymczasowym.

– Docelowo chcemy organizować lodowisko na terenie planowanego kompleksu sportowego, który ma powstać w przyszłym roku przy pływalni Rafa – informuje sekretarz miasta. – W ramach kompleksu powstaną trzy hale boiskowe i jedna z nich ma być wykorzystywana w sezonie zimowym jako lodowisko.

Według wstępnych ustaleń miasta z firmą Mrówka, lodowisko ma być czynne do 28 lutego 2024 roku. Cennik biletów pojawi się w przyszłym tygodniu na stronie Urzędu Miasta oraz na stronie Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

reklama