15/07/2024
Aktualności

Trwają poszukiwania mieszkańca Mostów

Trwają poszukiwania mieszkańca Mostów

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lęborku nadal prowadzą poszukiwania zaginionego 63-letniego Witolda Matyjasika z Mostów. Działania policji zostały wsparte przez Grupę Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto.

O zaginięciu 63-letniego Witolda Matyjasika z Mostów w gminie Nowa Wieś Lęborska, lęborska policja poinformowała w czwartek (30 marca). Od tego czasu funkcjonariusze prowadzą poszukiwania. Sprawdzane są wszystkie możliwe miejsca, w których mógłby znajdować się poszukiwany, m.in. przeszukiwane są okolice cieków wodnych, a także rozpytywane są osoby, które mogły widzieć mężczyznę lub mieć z nim kontakt.

Dziś (2 kwietnia) działania policji wsparła ośmioosobowa Grupa Ratownictwa Specjalnego Polskiego Czerwonego Krzyża Trójmiasto. Poszukiwania prowadzono od wczesnych godzin porannych wzdłuż rzeki Łeby. Ratownicy mieli do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, w tym ponton, a w akcji uczestniczyło też dwóch płetwonurków. Działania PCK mają być ponawiane jeśli dziś nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.

reklama

Przypomnijmy, zaginiony mężczyzna wyszedł z domu 24 marca i do tej pory nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ma 176 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, krótkie siwe włosy, zarost, dłuższą brodę, oczy brązowe, uszy odstające. Nie ma palca u lewej dłoni. Był ubrany w ciemną bluzę polarową z napisem „Koszałka”, granatowe spodnie dresowe i zielone buty.

Osoby, które mogą mieć wiedzę o miejscu przebywania poszukiwanego Witolda Matyjasika proszone są o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lęborku pod numerem telefonu 47 74 24 856 lub numerem alarmowym 112 albo z najbliższą jednostką policji.

reklama

Zdjęcia:  KPP w Lęborku / PCK w Lęborku

reklama