reklama
reklama
Aktualności

Statystyki policyjne w Lęborku mogą budzić poważny niepokój !

Statystyki policyjne w Lęborku mogą budzić poważny niepokój !

Jak informuje Komendant Powiatowy Policji w Lęborku – mł. insp. Tomasz Majkowski, tylko od 1 stycznia do 31 maja br. odnotowano ogółem – 7531 interwencji. Jak twierdzi radny Rady Miejskiej w LęborkuŁukasz Kuriata„Nasze ulice bezpieczne nie są…”. I rzeczywiście dane przekazane przez KPP w Lęborku mogą budzą niepokój. Funkcjonariusze lęborskiej drogówki mają ręce pełne roboty. Muszą ciągle interweniować, by chronić życie wszystkich uczestników ruchu drogowego – kierowców i pieszych.

reklama

…„ Ogromne wyrazy szacunku kieruję pod adresem naszych lęborskich mundurowych. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jaki ciężar odpowiedzialności za mieszkańców spoczywa na naszych policjantach, szczególnie z Wydziału Ruchu Drogowego. Ich praca to wiele uratowanych istnień ludzkich. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy w bezpieczeństwo drogowe możemy mieć świadomość, że ktoś trzyma rękę na pulsie i monitoruje miasto pod względem piratów drogowych czy pijanych kierowców…” – dodaje Łukasz Kuriata.

W 2021 r., na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali aż 214 uprawnień do kierowania pojazdami (praw jazdy), w tym 122 za przekroczenia dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 19 za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku, w okresie od stycznia do maja, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 64 uprawnienia do kierowania pojazdami, w tym 28 za przekroczenia dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 6 za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W 2021 r. policjanci lęborskiej drogówki zatrzymali ogółem 58 osób kierujących pojazdami mechanicznymi, będących w stanie nietrzeźwości, 49 rowerzystów będących w stanie nietrzeźwości, 27 kierujących pojazdami mechanicznymi będących w stanie po użyciu alkoholu i 3 rowerzystów będących w stanie po użyciu alkoholu. W tym roku, w okresie od stycznia do maja, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali łącznie 24 kierujących pojazdami mechanicznymi będących w stanie nietrzeźwości, 13 rowerzystów będących w stanie nietrzeźwości, 13 kierujących pojazdami mechanicznymi będących w stanie po użyciu alkoholu i 3 rowerzystów będących w stanie po użyciu alkoholu.

Do 31 maja br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli 1570 mandatów karnych, z czego 143 grzywny były w wysokości 800 zł, 48 grzywien było w wysokości 1000 zł, 32 grzywny były w wysokości 1500 zł, a 3 z nich w wysokości 2500 zł…Jeśli do tego damy jeszcze interwencje o charakterze przemocowym, rozbójniczym i kradzieże, to rysuje nam się bardzo trudna sytuacja zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Lęborka. Najwyższy czas, by władze miasta zaczęły poważnie traktować to zagrożenie. Bo lepiej przeciwdziałać niż potem szukać winnych tragedii…” – podkreślił radny Łukasz Kuriata

Opracowano na podstawie artykułu Mariusza Sieraczkiewicza z portalu mlodagdynia.pl