28/03/2024

Adam Thiel – policjant z Lęborka złotym medalistą Igrzysk !

Po 8 dniach rywalizacji, 31 lipca br. w Rotterdamie zakończyły się, przeprowadzone w 62 dyscyplinach… „XIX Światowe Igrzyska Służb Mundurowych”, w których wystąpiło ogółem 8000 funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, w tym m.in. polscy policjanci w lekkoatletyce. Nasi biegacze na czele z kierownikiem reprezentacji – inspektorem Tomaszem Kubickim, mimo że w bardzo skromnym składzie, to jednak mocni i świetnie przygotowani do startu. W skład reprezentacji polskiej Policji wchodzili: młodszy aspirant – Anna Ficner (KWP we Wrocławiu), inspektor – Tomasz Kubicki (KWP w Opolu), podinspektor – Maciej Wojciechowski (WSPol w Szczytnie) i nadkomisarz – Adam Thiel (KWP w Gdańsku/KPP w Lęborku).Każdy z funkcjonariuszy, wielokrotnie zdobywał już dla Polski medale na różnego rodzaju zawodach rangi mistrzowskiej. Nie inaczej było i tym razem.

Polscy policjanci wywalczyli w Rotterdamie 11 medali, 7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Te najcenniejsze ze złotego kruszcu padły łupem: Anny Ficner, która zdobyła złoto w biegu przełajowym na 5 km i biegu po schodach (44 piętra w czasie 5:09 s; Ania jest aktualną mistrzynią Europy i Polski w tej konkurencji);  Maciej Wojciechowski wywalczył złoty medal indywidualnie w biegu przełajowym na 10 km i drużynowo z Adamem Thielem, indywidualnie w biatlonie oraz w drużynie z Tomaszem Kubickim, który wywalczył także złoto indywidualnie w biatlonie.

W Rotterdamie Polskę reprezentowali: Komenda Główna Policji – 11 medali (7-3-1), Państwowa Straż Pożarna – 6 medali (2-1-3) i Polska Straż Graniczna – 4 medale (0-0-4)

Klasyfikację medalową Igrzysk wygrała Królewska Policja Tajlandii – 74 medale (43-19-12) przed Federalną Policją Brazylii – 56 medali (26-14-16), Policją Niderlandów – 44 medale (24-14-6), Niemiecką Służbą Celną – 46 medali (23-19-4), Chińską Policją Narodową (Tajwan) – 54 medale (22-16-16), Policją Narodową Abu Dabi – 38 medali (22-12-4), Policją Stanową Brazylii – 63 medale (22-22-19) i Policją Krajową Sachsen-Anhalt (Niemcy) – 51 medali (21-19-11).

Nadkomisarz Adam Thiel z lęborskiej komendy od wielu lat reprezentował Policję w dyscyplinie biegów i cyklicznie brał udział w zawodach wysokiej rangi w kraju i na świecie. Aktualnie policjant nadal realizuje swoją pasję poprzez kształcenie i trenowanie kolejnego pokolenia biegaczy. Policjant podczas wielu krajowych i światowych zawodów wywalczył wiele medali, a za swoje osiągnięcia w sporcie w 2018 r. otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od Komendanta Głównego Policji, za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach. Adam Thiel biega i zdobywa medale od 1993 roku. Policjantem jest od 24 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej służby znajduje on czas na realizowanie swojej sportowej pasji. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym kolegom sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów.

źródło i zdjęcia: policja.pl, wpfgrotterdam2022.com