Aktualności

Rozbudowa parkingu przed „Staromiejską” zakończona

Rozbudowa parkingu przed „Staromiejską” zakończona

Przy Alei Wolności, tuż przy ulicy Staromiejskiej oddano do użytku nowe miejsca parkingowe. W miejscu zatoki postojowej w której parkować do tej pory mogło 4 lub 5 aut powstał parking na 14 pojazdów. Auta parkują teraz na ukos do ulicy. Parking posiada także 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

reklama

Inwestycja obejmowała wykonanie nowych miejsc parkingowych z kostki kamiennej i chodników z płyt betonowych o wymiarach 35 x 35 cm, oznakowanie oraz montaż słupków uniemożliwiających pojazdom wjazd na chodnik.  

Warto zaznaczyć, że projekt przebudowy nie przewidywał wycinki drzew. W ramach przełożenia sieci teletechnicznej przesadzono jedynie krzewy od strony Ronda Solidarności. Uzupełnieniem wybudowanych miejsc parkingowych są nowe nasadzenia zieleni. Wśród roślin jakie pojawiły się w obrębie parkingu znalazły się takie gatunki jak tawuła japońska, pęcherznica kalinolistna, bluszcz pospolity i trawa.

Parkingową inwestycję zrealizowała lokalna firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa. Koszt inwestycji wyniósł 195.570  złotych.

reklama

źródło: https://www.lebork.pl/

reklama

2 Komentarze

    Doskonały pomysł.

      To teraz wycofaj tyłem na ruchliwą ulicę. Zagrożenie w ruchu jak nic.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link