Aktualności

Letni festyn z Lęborskimi policjantami

Letni festyn z Lęborskimi policjantami

W minioną sobotę policjanci z Lęborka wzięli udział w pikniku zorganizowanym w Siemirowicach przez lokalnych włodarzy. Mundurowi zaprezentowali uczestnikom imprezy policyjny sprzęt i zorganizowali pokaz tresury psa służbowego. Nie zabrakło też rozmów o bezpiecznym korzystaniu z kąpielisk w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

reklama

Na pikniku zorganizowanym w Siemirowicach z okazji rozpoczęcia letniego sezonu można było poznać charakterystykę pracy policjantów i obejrzeć sprzęt, jaki na co dzień mundurowi wykorzystują w służbie. Dużą atrakcją dla uczestników tego wydarzenia okazał się pokaz tresury policyjnego psa, który m.in. obezwładniał „pozoranta”. Przewodnik czworonoga opowiedział do jakich zadań i w jakich sytuacjach wykorzystuje się w Policji psy, które są nieocenionym wsparciem m.in. w poszukiwaniach osób zaginionych.

Ponadto policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przestrzegały przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, wchodzeniem do wody po długim przebywaniu na słońcu, po spożyciu alkoholu, skakaniem „na główkę” i innymi niebezpieczeństwami rozdając przy tym ulotki ze wskazówkami na ten temat.

Z kolei z funkcjonariuszami ruchu drogowego można było porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Kto chciał, mógł wejść do radiowozu i przez chwilę poczuć się jak stróż prawa, a chętni do przywdziania w przyszłości policyjnego munduru mieli okazję dowiedzieć się jak przebiega proces rekrutacji do tej służby.

źródło, zdjęcia: www.lebork.policja.gov.pl

POLECAMY
 
close-link