07/05/2024
Aktualności

Dominika Nowakowska na podium za wicemistrzynią Europy!

Kolejny bieg w biegowym sezonie wiosennym i ponownie na podium dużej imprezy zanotowała Dominika Nowakowska. Reprezentantka LKB im. Braci Petk Lębork zajęła trzecie miejsce podczas Internatinaler City-Lauf w Korschenbroicher. W rozgrywanym już po raz  27, jednym z najpopularniejszych i najmocniej obsadzonych biegów w Niemczech na dystansie 5k zawodniczka, która przed trzema tygodniami stanęła także na najniższym stopniu podium w Półmaratonie Warszawskim startowała po raz drugi. Przed rokiem także uplasowała się na trzecim miejscu. W tym sezonie zawodniczka lęborskiego klubu ma wyśmienitą passę.

Bieg zwyciężyła tegoroczna halowa wicemistrzyni Europy na 3.000m – Swietłana Kudelich z czasem 16:02. Dominika ostatecznie na ostatnim kilometrze musiała uznać wyższość drugiej na mecie holenderki Caelers Maaike (16:14).

– Bieg była bardzo wolny do trzeciego kilometra. Potem nastąpiło mocne szarpnięcie Swietłany. Niestety ja jeszcze w treningu nie dysponuje takimi prędkościami, dlatego ten kilometr trochę mnie „zmroził" i usztywnił. Przez ostatnie 3 tygodnie regenerowałam się po Półmaratonie, teraz wchodzę w trening i skupię się na czerwcowych startach, które są dla mnie priorytetem – przekazuje utytułowana lekkoatletka.