06/05/2024
Aktualności

Bardzo dobre wyniki lęborskich karateków podczas międzynarodowych zawodów Karate „III Grand Prix Tczewa”

Po raz kolejny, zawodnicy z Lęborka spisali się rewelacyjnie podczas międzynarodowych zawodów Karate "III Grand Prix Tczewa", które odbyły się 19 kwietnia. W zawodach udział wzięło ok. 370 zawodników z 30 klubów z Polski, Norwegii, Szwecji, Rosji czy Białorusi. Klub Karate Shotokan w Lęborku, reprezentowało 16 zawodników z sekcji Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Łeba, Lębork. Klub zajął wysokie III miejsce w ogólnej klasyfikacji klubowej.

Rewelacyjnym startem może pochwalić się Zuzanna Milewczyk, która swoimi wspaniałymi walkami zdobyła aż 4 złote medale ! W konkurencji Kumite U14 – 50 kg, Kumite Kadetek – 54 kg, w konkurencji drużynowej Kumite Kadetek a nawet w wyższej kategorii wiekowej Kumite drużynowym Juniorek. Należą jej się ogromne brawa za tak wspaniałe walki.

Kolejny złoty medal zdobyła Agnieszka Kreft, która dzięki woli walki i uporowi, zdobyła złoty krążek w wyższej kategorii wiekowej w Seniorkach – 55 kg. Finałową walkę stoczyła ze starszą reprezentantką klubu z Rosji. Pomimo wielu technik kontaktowych, które są niedozwolone, Agnieszka świetnie sobie poradziła. Ponadto Kreft zdobyła srebrny medal w konkurencji Kumite Juniorek – 59 kg oraz złoty medal w konkurencji Kumite drużynowe Juniorek.

Świetnymi walkami w drużynie mogą pochwalić się młodsi reprezentanci Lęborka, w składzie Maciej Bławat, Hubert Judycki oraz Kacper Reszczyński. Po emocjonujących walkach z drużynami z Rosji i Polski, wywalczyli złote medale w konkurencji Kumite drużynowe chłopców U12.

Należy nadmienić iż świetną formą pokazał Reszczyński, który w konkurencji indywidualnej zajął drugie miejsce w konkurencji Kumite chłopców U12 – 40 kg oraz trzecie miejsce w Kumite chłopców U14 – 40 kg.

Maciej Bławat miał bardzo dużą konkurencję w swojej kategorii, było to aż 28 zawodników. Po wyczerpujących walkach zdobył brązowy medal w konkurencji Kumite chłopców U12 – 34 kg.

Aleksandra Klimik, pomimo przebytej poważnej kontuzji kolana zdobyła brązowy medal w konkurencji Kata indywidualne U12 oraz dzielnie walczyła w kumite dziewcząt.

Świetnym startem może pochwalić się młody zawodnik Paweł Bielka, u którego w konkurencji było aż 42 zawodników. Należą się ogromne brawa za wytrwałość i rewelacyjne walki, które doprowadziły Pawła na podium. Zdobył brązowy medal w konkurencji Kumite chłopców U10 – 30 kg.

Z każdymi kolejnymi zawodami, zawodnik Rafał Milewczyk zaskakuje swoją świetną formą. W Tczewie zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach Kumite Juniorów -68kg oraz w wyższej kategorii wiekowej Kumite U21-75kg. Srebrny medal wywalczył wraz Bartoszem Janczakiem oraz Bartłomiejem Olkowskim w konkurencji drużynowej, w Kumite Juniorów.

Bartłomiej Olkowski oprócz srebrnego medalu w konkurencji drużynowej zdobył kolejne srebro indywidualnie w wyższej kategorii wiekowej U21 +84 kg.

Pozostałe wyniki:

Miriam Ewald- III miejsce Kumite dziewcząt U14 – 43 kg
Radosław Horodecki – VII miejsce Kumite chłopców U10 – 35 kg
Bartosz Janczak – II miejsce Kumite drużynowe Juniorów, III miejsce Kumite Juniorów – 68 kg
Hubert Judycki – I miejsce Kumite drużynowe chłopców U12, V miejsce kumite U14 – 45 kg
Patryk Kreft – II miejsce Kumite Kadetów -52kg, III miejsce U14 – 55 kg
Alicja Olkowska – I miejsce Kumite drużynowe Juniorek, III miejsce Kumite Juniorek Open, III miejsce Kumite Seniorek – 69 kg
Natasza Olkowska – I miejsce Kumite drużynowe Juniorek, III miejsce Kumite Kadetek + 54 kg