15/07/2024
Aktualności

Matura 2024. Lęborscy maturzyści poznali wyniki. Sprawdź, ile osób zdało, a ile nie zdało

Matura 2024. Lęborscy maturzyści poznali wyniki. Sprawdź, ile osób zdało, a ile nie zdało

We wtorek, 9 lipca, tegoroczni maturzyści poznali wyniki majowych egzaminów dojrzałości, które opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. W Lęborku zdawalność wyniosła 81,45 proc. Szczęśliwcy mogą już odbierać świadectwa maturalne.

reklama

Tegoroczne matury trwało od 7 do 26 maja. Łącznie zdawalność w pięciu lęborskich szkołach, wśród tylko tegorocznych maturzystów ze szkół publicznych, wyniosła 81,45 proc. i jest zbieżna z wynikiem sprzed roku, gdy wyniosła 81,7 proc. Oznacza to, że w tym roku maturę zdało 382 absolwentów spośród 469, którzy przystąpili do egzaminów dojrzałości.

 • Liceum Ogólnokształcące Nr 1 przy ul. Dygasińskiego – przystąpiło 117 osób, a zdało 113 (96,6 proc.)
 • Liceum Ogólnokształcące Nr 2 przy ul. Marcinkowskiego – przystąpiło 100 osób, a zdało 79 (79 proc.)
 • Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych przy ul. Marcinkowskiego – przystąpiło 93 osoby, a zdało 71 (76,3 proc.)
 • Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu przy ul. Warszawskiej – przystąpiło 128 osób, a zdało 93 (72,7 proc.)
 • Powiatowe Centrum Edukacyjne przy ul. Pionierów – przystąpiło 31 osób, a zdało 26 (83,9 proc.)

Do tego należy doliczyć czworo poprawkowiczów, którzy przystąpili do matur w formule 2015. Niestety, ale żaden z nich nie zdał.

Doliczyć należy również osoby, które zdawały w czterech niepublicznych szkołach w Lęborku, w tym w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym LTO przy ul. Okrzei, Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych przy ul. Dygasińskiego, Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych „Czaplówka” przy ul. Marcinkowskiego oraz Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym Dla Dorosłych przy ul. Mireckiego.
Wówczas łączna liczba wszystkich, którzy przystąpili do tegorocznej matury wyniesie 507. Spośród nich  egzaminy dojrzałości zdało 399 osób, co da 78,7 proc.

Matura poprawkowa w części pisemnej odbędzie się we wtorek, 20 sierpnia, o godzinie 9:00, a w części ustnej w środę, 21 sierpnia. Deklarację przystąpienia do poprawki należy złożyć do wtorku, 16 lipca. Wyniki matur poprawkowych zostaną opublikowane online 10 września.

Przypomnijmy, że aby zdać maturę, trzeba było otrzymać co najmniej 30 proc. punktów z każdego z trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Z przedmiotów dodatkowych nie było progu zdawalności.

W tym roku po raz ostatni egzamin maturalny został przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań (o 20-30 proc., zależnie od przedmiotu) określonych w podstawie programowej. Wprowadzono je w 2021 r. w związku z pandemią covid-19.

CZYTAJ TEŻ:

reklama
reklama

3 Komentarze

  22//00\21].

  Banda debili

  Wyjąć w końcu matematykę jako przedmiot obowiązkowy!!! Kilka lat temu można było wybrać. To jawna dyskryminacja osób zdolnych z dyskalkulią, których jest coraz więcej. Nie ma szans by zdali matematykę. Dlaczego nie ma prawa wyboru!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *