16/06/2024
Aktualności Sport

Za nami XIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki [ZDJĘCIA]

Za nami XIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki [ZDJĘCIA]

17 zespołów z różnych części Polski wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki. Zawody zorganizowano w miejskiej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Piotra Skargi w Lęborku.

reklama

Turniej odbył się w sobotę, 8 czerwca, a w ceremonii otwarcia uczestniczyli m.in. starosta powiatu lęborskiego Tomasz Litwin, a także Marcin Brodalski wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego. Przedstawiciele powiatu mówili o dużym znaczeniu sportu w rozwoju młodzieży i zadeklarowali gotowość do wspierania podobnych inicjatyw, które sprawią, że młodzi ludzie będą się chętniej spotykać na boiskach zamiast spędzać czas przed komputerem czy smartfonem.

Turniejowe eliminacje rozegrane zostały w trzech grupach. Ostatecznie na podium pojawił się cały skład medalistów Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving. Walka w finale była na tyle wyrównana, że o kolejności miejsc zdecydowała różnica małych punktów. Zwycięzcami turnieju zostali Tytanami Białystok, na drugim miejscu znalazł się BKS Chemik Bydgoszcz II, a na trzecim lęborczanie z GA SPS Lębork I. Wydarzenie dostarczyło wielu pozytywnych emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Ostateczna klasyfikacja:
1. Tytani Białystok
2. BKS Chemik Bydgoszcz I
3. GA SPS Lębork I
4. UKS Dębina Nieporęt
5. UKS Wilki Chwaszczyno
6. UKS Jasieniak Gdańsk
7. AZS Olsztyn
8. MDK Warszawa I
9. BKS Chemik Bydgoszcz II
10. UKS Jedynka Poznań
11. UKS Set Starogard I
12. UKS Set Starogard II
13. Trefl Gdańsk
14. MDK Warszawa II
15. GA SPS Lębork II
16. UKS Bukowe Szczecin
17. UKS Libero Łebień

Po zakończeniu ostatnich spotkań odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród, w tym pucharu i medali. Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

• Dawid Burghardt (GA SPS Lębork)
• Wiktor Cimoch (Tytani Białystok)
• Mikołaj Pałecki (BKS Chemik Bydgoszcz)

Organizatorzy rozgrywek podkreślają, że przygotowanie turnieju to ogromy logistyczny sukces i mnóstwo pozytywnych emocji zarówno wśród zawodników jak i kibiców.

Organizację imprezy wsparli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Siatkówka, Glinka Academy, Powiat Lęborski, Miasto Lębork, Gmina Nowa Wieś Lęborska.

Czytaj też:
Fani siatkówki świętowali z Małgorzatą Glinką [Zdjęcia]
Mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale odwiedziła Lębork
Rywalizowali młodzi siatkarze [Zdjęcia]

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku / Facebook / SPS Lębork 

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *