reklama
Sport

Mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale odwiedziła Lębork

Mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale odwiedziła Lębork

Ratusz i burmistrza naszego miasta odwiedziła z pomysłem na ciekawe siatkarskie wydarzenie – Małgorzata Glinka-Mogentale, jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii. Dwukrotna mistrzyni Europy rozegrała 286 meczów w biało-czerwonych barwach, a w swojej niezwykle bogatej karierze klubowej triumfowała m.in. dwukrotnie w Lidze Mistrzyń.

reklama

Obecnie prowadzi Fundację, realizującą sportowe projekty przeznaczone dla dzieci i młodzieży – Glinka Academy. Miasto Lębork ściśle współpracuje z Fundacją przy projektach dla dzieci i młodzieży od 2018 roku. Klubem zrzeszonym w Glinka Academy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki w Lęborku.

W spotkaniu burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka z prezesem Fundacji Małgorzatą Glinka-Mogentale uczestniczyli także sekretarz miasta Marian Kurzydło,  dyrektor Glinka Academy Arkadiusz Niefiedowicz, radny Marcin Grudziński, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki Agnieszka Dawidowska i trener SPS-u Marcin Dawidowski.

11 czerwca 2022 roku w Lęborku odbędzie się Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki a pod koniec września br. z udziałem 400 zawodników w Lęborku i Łebie wielki turniej klubów zrzeszonych w Fundacji Małgorzaty Glinki.

W ramach wieloletniej współpracy pomiędzy samorządem Lęborka a Glinka Academy i Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki w naszym mieście prowadzone są zajęcia kompensacyjno-korekcyjne dla dzieci, Turnieje Siatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki czy Pikniki Zdrowia. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w siatkarskich obozach i sportowych wydarzeniach w Polsce a trenerzy w konferencjach szkoleniowych.

Na pamiątkę nie pierwszego już pobytu w Lęborku siatkarska mistrzyni otrzymała maskotkę – lęborskiego lwa.

fot.: lebork.pl

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę
POLECAMY
 
close-link