Aktualności Sport

Fani siatkówki świętowali z Małgorzatą Glinką [Zdjęcia]

Fani siatkówki świętowali z Małgorzatą Glinką [Zdjęcia]

Piknik Zdrowia oraz Wielki Turniej Piłki Siatkowej zorganizowano z okazji XX-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku. Imprezę uświetniła zdobywczyni wielu nagród w piłkę siatkową oraz dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówkę – Małgorzata Glinka.

reklama

SPS funkcjonuje już od dwudziestu lat i zrzesza fanów gry w siatkówkę. Z lęborskiego SPSu wyszło wielu mistrzów tego sportu.

– Szkolimy młodzież w wieku od 7 do 19 roku życia – mówi Agnieszka Dawidowska, prezeska SPS Lębork. – Od kiedy działamy, mamy trochę sukcesów. Wyszkoliliśmy mistrzów Polski i Świata, zawodników wielu lig siatkarskich. Mamy również wiele medali, z czego dwa nawet jeszcze ciepłe, bo zdobyte podczas Mistrzostw Polski w tym roku. Nie wspominam już o nagrodach z mistrzostw wojewódzkich, bo tych mamy cały worek.

SPS zorganizował piknik, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywność na świeżym powietrzu.

Na miejscu było stoisko z owocami, które są ważnym źródłem witamin. Były też dmuchańce, stoisko z wodą, a także karetka pogotowia, którą można było obejrzeć od środka i dowiedzieć się więcej na temat pierwszej pomocy. Były również zabawy dla najmłodszych z animatorami. Największą atrakcją był jednak turniej oraz obecność Małgorzaty Glinki, której fundacja wspierała stowarzyszenie.

Europejska mistrzyni była obecna na wydarzeniu od godziny 12. Rozdawała autografy i zachęcała do gry w piłkę siatkową.  – W turnieju brały udział cztery drużyny – tłumaczy Agnieszka Dawidowska. – Pierwsza składała się z trenerów, druga z byłych zawodników SPS Lębork, trzecia to drużyna rodziców i ostatnia złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta i Starostwa.

Zwycięzcami turnieju byli zawodnicy z drużyny byłych zawodników SPS.

Wydarzenie było współorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, fundację Glinka Academy, Urząd Miasta Lęborka, Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz agencję turystyczną „Przygoda”.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link