Aktualności Sport

Udane starty łuczników historycznych

Udane starty łuczników historycznych

Marzena Goike i Donat Grotha  zanotowali dobre występy podczas Mistrzostw Europy w Łucznictwie Historycznym, które rozgrywano w rumuńskiej Alba Lulia. Zawody pokazały, że ta dwójka utalentowanych łuczników z powiatu lęborskiego liczy się w Europie.

reklama

Marzena Goike zanotowała fenomenalny występ, zajmując czwarte miejsce na tym prestiżowym turnieju. Jej droga do sukcesu była pełna wyzwań i niezwykle widowiskowa. W finale, w którym rywalizowało sześciu utalentowanych łuczników, pokazała swoją niezłomność. Obroniła się ze straty z półfinałów i zyskała aż dwie pozycje, zbliżając się do podium. Do brązowego medalu zabrakło jej naprawdę niewiele. Jednak czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy to ogromny sukces.

Donat Grotha, debiutujący na imprezie po dziesięcioletniej przerwie, zaskoczył wszystkich swoim wyjątkowym talentem i determinacją. Zdobył dziewiąte miejsce w konkurencji, co w kontekście swojego powrotu do łucznictwa historycznego jest dużym sukcesem. Donat Grotha udowodnił, że ma potencjał, aby osiągnąć jeszcze więcej w przyszłości.

Mistrzostwa Europy w Łucznictwie Historycznym były nie tylko okazją do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także do pokazania, że powiat lęborski ma w swoich szeregach prawdziwych mistrzów. Marzena Goike i Donat Grotha to prawdziwe wzorce dla młodych łuczników, inspirując ich do dążenia do osiągnięcia swoich marzeń.

reklama

Zdjęcia: Facebook / Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link