15/05/2024

Chojniczanka II – Pogoń Lębork 4:0. Klęska w Chojnicach

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w niedzielę, 28 kwietnia, na wyjeździe z Chojniczanką II Chojnice 0:4 w meczu 26. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024. Była to ich dziewiąta porażka w obecnych rozgrywkach.

Przegraną zakończył się niedzielny wyjazd drużyny Pogoni do Chojnic na mecz z rezerwami drugoligowej Chojniczanki. Gospodarze wzmocnieni ośmioma zawodnikami z pierwszego zespołu, z których pięciu dzień wcześniej było w kadrze „Chojny” na mecz z Sandecją pewnie pokonali mającą w tym meczu wyjątkowo krótką ławkę Pogoń 4:0.

Młody zespół Chojniczanki w ostatniej kolejce uległ w Słupsku Gryfowi 1:5, a tydzień wcześniej przegrał u siebie z Gryfem Wejherowo 3:4.

W niedzielnym meczy Pogoniści nastawili się na zabezpieczenie własnej bramki i kontry. Chojniczanka w przekroju całego spotkania więcej posiadała piłkę i bezlitośnie wykorzystywała błędy defensywy Pogonistów.

Wynik meczu dla gospodarzy otworzył w 11. minucie uderzeniem z dystansu Jakub Żywicki. Kolejne bramki padły przed przerwą, gdzie mimo przewagi w ilości zawodników gospodarze sprawnie rozegrali piłkę zdobywając dwie bramki za sprawą Francuza Kiliana Benvindo i Macieja Kiełkuckiego. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0.

Pogoń okazji na bramkę szukała po stałych fragmentach gry. Dwie groźne sytuacje wypracował też Jakub Leszkiewicz. Bramkę dla Chojniczanki na 4:0, po której gra się już uspokoiła, zdobył w 56. minucie Daniel Skiba.

26. kolejka IV ligi, niedziela, 28 kwietnia 2024 r., godz. 11
Chojniczanka II Chojnice – Pogoń Lębork 4:0 (3:0)
bramki: 1:0 Żywicki (’11), 2:0 Benvindo (’39), 3:0 Kiełkucki (’44), 4:0 Skiba (’56)

Chojniczanka II: Lic – Majtyka (’60 Klessa), Kiełkucki, Romanik, Meyer, Raburski (’45 Firmino), Skiba, Szczytniewski (’75 Detmer), Benvindo (’60 Trojanowski), Żywicki, Korczyc (’60 Chudziak)

Pogoń: Roszkowski– Klecha, Błażejczyk, Romanek, Konkel, Siłkowski, Patelczyk, Kowalkowski (’83 Piatkivskiy),Stenka (’74 Zaworski), Leszkiewicz, Dampc (’63 Formela)

żółte kartki: Żywicki – Klecha, Dampc

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 37 pkt. i bilansem 10-7-9 (gole 52-44) zajmuje 7. miejsce w tabeli. Chojniczanka II Chojnice jest na miejscu 10. (36 pkt., bilans 11-3-12, gole 51-50).
W pierwszych sześciu meczach rundy wiosennej, Pogoń przegrała na własnym stadionie z Suprą Kwidzyn 0:1 oraz na wyjeździe z MKS Solar Władysławowo 2:3. Na wyjeździe zremisowała też ze Startem Miastko 2:2, a także wygrała z Gryfem w Wejherowie 3:1 i AS Kolbudy 1:0. Natomiast u siebie zremisowała w derbach z Gryfem Słupsk 1:1 i przegrała po 1:2 z Jaguarem Gdańsk i Radunią II Stężyca. Więcej o tym czytaj:

Kolejne spotkanie, w ramach 27. kolejki, Pogoń rozegra na własnym stadionie w środę, 1 maja o godzinie 15, a jej przeciwnikiem będą Anioły Garczegorze.

Źródło / Zdjęcie: Facebook / Pogoń Lębork / mkschojniczanka.pl