03/03/2024
Aktualności Kultura

Będzie mnóstwo atrakcji, Zobacz, gdzie i kiedy

Będzie mnóstwo atrakcji, Zobacz, gdzie i kiedy

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lęborku. Na ulicach miast pojawi się około 150 wolontariuszy, a największe atrakcje zaplanowano w miejskiej hali sportowej i na placu Pokoju.

W niedzielę, 28 stycznia, za sprawą 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Lębork stanie się miejscem niezwykłej, dobroczynnej energii. Celem tegorocznej zbiórki pieniędzy są płuca po pandemii – środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.
W dniu finału w godzinach od 9 do 16 na ulice miasta wyjdzie około 150 wolontariuszy. Każda osoba z puszką musi mieć zawieszony identyfikator ze zdjęciem.

Sercem lęborskiego finału będzie miejska hala sportowa przy ul. P. Skargi, gdzie wydarzenia rozpoczną się o godzinie 11. Podczas imprezy wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół oraz placówek kulturalnych. Wystąpią również lokalne zespoły i wokalistki, w tym o 15:25 Ala na skrzypce, a o godz. 12:50 – Marta Głodowska. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/01/14/koncerty-i-licytacje-to-nas-czeka-podczas-32-finalu-wosp-w-leborku/

reklama

Podczas Finału będzie dostępnych mnóstwo atrakcji. Jak co roku w godzinach 11:00-19:00 będzie czynne stoisko z loterią fantową, los w kwocie 5 zł.  Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu  – filia w Lęborku poprowadzi kawiarenkę, w której będzie można napić się kawy, herbaty, świeżo wyciskanych soków oraz zjeść zupę, naleśniki, sushi, galaretkę i ciasto. Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych przygotuje stoisko „Jajka z niespodzianką”.

W godzinach od 15 do 18 na parkingu przed halą sportową będzie możliwość obejrzenia ciągnika siodłowego wraz, krótką przejażdżką.

Ponadto w godzinach 12:00-18:00 będzie możliwość skorzystania z Fotobudki 3600 , a od godziny 11:00 będzie otwarta strefa dla dzieci, w której będzie możliwość pomalowania twarzy lub zrobienia tatuażu. W tym roku po raz pierwszy dostępna będzie Strefa Beauty, w której Asia i Oliwia zadbają o fryzury i makijaże (od godz. 13 do 18 i od 13 do 16).

Podczas trwania imprezy będą prowadzone licytacje, podczas których będzie można wylicytować gadżety WOŚP jak i również wiele innych, cennych przedmiotów i voucherów przekazanych przez darczyńców. Jednym z nich jest srebrna statuetka „Orkiestrowe nutki” z herbem Lęborka.Licytacje  trwają też w serwisie Allegro. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/01/26/wylicytuj-unikatowa-statuetke-z-herbem-leborka/

Tymczasem w restauracji “Różana” wystąpią znani muzycy Doniu i Wojciech Cugowski oraz folkowo-rockowy zespół Mitra z Gdyni. O emocje uczestników zadba też DJ Zabor. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/01/26/doniu-i-cugowski-wystapia-w-leborku/

Dodatkowo na placu Pokoju w godzinach od 11 do 15 będzie wiele ciekawych atrakcji, w tym m.in.: pokaz pojazdów militarnych, pokaz pojazdów zabytkowych, strażackich i motocykli i
pokaz wozów strażackich z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.
Będzie także możliwość obejrzenia ciągnika siodłowego wraz z krótką przejażdżką i odbędzie się zimna kąpiel morsów z grupy Mors Team. Będzie można się napić ciepłej herbaty z kampera, a Ekipa Dobrobusa przygotuje kiełbaski z grilla, frytki, chleb ze smalcem, bigos, ciasta i babeczki. Będzie też stoisko z balonami i fotoserce.

Około godz. 19:10 na scenie w hali sportowej odbędzie się losowanie fantów głównych loterii fantowej . Wszyscy, którzy zakupią los za 5 zł będą mieli szansę wygrać jedną z nagród głównych, a będą to m. in.: sokowirówka, odkurzacz, opiekacz, szczotka prostująca, lokówka, mkirofalówka, tablet i voucher na weekendowy pobyt w ośrodku Promenada w Jastrzębiej Górze.

Natomiast punktem kulminacyjnym o godzinie 19:45 będzie „Lęborskie serce, które łączy”, czyli bicie rekordu Polski w największym sercu utworzonym z ludzi na boisku przy hali. Wydarzenie odbędzie się w ramach „Światełka do nieba”, a do sukcesu potrzeba co najmniej 1981 osób. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/12/31/leborczanie-chca-pobic-rekord-polski/

Minutowy program 32. Finału WOŚP w Lęborku znajduje się na plakacie.

reklama

Źródło: Urząd Miejski w Lęborku / Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

reklama