03/03/2024
Aktualności Kultura

Doniu i Cugowski wystąpią w Lęborku

Doniu i Cugowski wystąpią w Lęborku

Znani muzycy Doniu i Wojciech Cugowski wystąpią w restauracji “Różana” w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lęborku.

Koncerty w restauracji “Różana” rozpoczną się o godzinie 13:30. Jako pierwszy wystąpi folkowo-rockowy zespół Mitra z Gdyni. Formację tworzy siedmiu muzyków, którzy zagrają energetyczne, szybkie rytmy. W warstwie tekstowej Mitra porusza najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem. Niepowtarzalny klimat i charakter tworzy sekcja dęta, w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych.

reklama

Następnie o godzinie 16:30 Różaną zawładnie słynny raper Doniu, czyli Dominik Grabowski. Muzyk z pewnością przypomni swój wielki przebój sprzed 20 lat pt. „Przestrzeń”, pochodzący z wydanej w 2004 roku solowej i debiutanckiej płyty „Monologimuzyka”. Raper znany jest także z wieloletnich występów w hip-hopowym zespole Ascetoholix, którego jest członkiem od 1999 roku. Grupa wylansowała m.in. przebój „Suczki”, znajdujący się na płycie „Apogeum” z 2003 roku.

Na zakończenie o godzinie 19.00 przed publicznością zaprezentuje się Wojciech Cugowski – gitarzysta i wokalista grupy Bracia oraz Cugowscy.

Dodatkowych muzycznych emocji dostarczy też DJ Zabor.

Współorganizatorem finału WOŚP w Różanej jest lęborski salon fryzjerski Pola, który już od godziny 11 zaprasza na wielką, wspólną zabawę. W programie wydarzenia znajdą się strzyżenia i stylizacje, makijaże, licytacje oraz strefa zabaw dla dzieci. Przygotowane będą też punkty gastronomiczne, w tym m.in. bigos, grill, grochówka i grzane wino. Nie zabraknie też filmowej budki 360 i pokazu pojazdów zabytkowych.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Salon Fryzjerski Pola / Restauracja Różana

reklama