03/03/2024
Aktualności Sport

Taniej już się nie da. Na łyżwach pojeździsz prawie za darmo

Taniej już się nie da. Na łyżwach pojeździsz prawie za darmo

Już dziś rozpoczynają się ferie zimowe w województwie pomorskim. To dobry moment, aby rozważyć ofertę miejskiego lodowiska. Władze miasta przygotowały też dodatkową ofertę biletów za 1 zł dla młodych lęborczan.

Znajdujące się na ul. Żeromskiego przy sklepie PSB Mrówka kryte lodowisko zostało otwarte w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Skorzystać z niego mogą za 1 zł bez limitu czasowego dzieci z lęborskich przedszkoli (na podstawie oświadczenia opiekuna prawnego) oraz uczniowie lęborskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych za okazaniem legitymacji szkolnej. 

reklama

Od teraz dodatkowo promocyjnym biletem za 1 zł objęte zostały dzieci oraz młodzież do 18. roku życia zameldowane na pobyt stały i czasowy w Lęborku i uczące się poza miastem. Aby skorzystać w bieżącym sezonie z promocyjnego biletu za 1 zł, należy odebrać bezpłatne zaświadczenie o zameldowaniu dostępne w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Miejskiego w Lęborku, w pokoju C3 w godzinach od 7 do 15.

Symboliczne 1 zł zapłacą dzieci z lęborskich przedszkoli (również na podstawie oświadczenia opiekuna prawnego) oraz uczniowie lęborskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych za okazaniem legitymacji szkolnej. Pozostałe dzieci i młodzież wejdą na taflę za 17 zł, a dorośli za 20 zł. Wypożyczenie łyżew (bez limitu czasowego) to koszt 15 zł.

– Zapraszam wszystkich, przede wszystkim dzieci i młodzież z terenu miasta – zachęca Witold Namyślak, burmistrz miasta. – Lodowisko jest zadaszone i oświetlone, co pozwala na korzystanie z niego bez względu na warunki atmosferyczne. To wspaniała forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu z rówieśnikami, rodzicami, a może nawet z dziadkami.

Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia oferująca szeroki wybór łyżew, kasków i chodzików dla najmłodszych, w której każdy bez względu na wiek, znajdzie dla siebie sprzęt jakiego potrzebuje, by móc korzystać z lodowiska.

Przypomnijmy, że lodowisko w Lęborku jest czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 14 do 21. Natomiast w soboty i niedziele, a także w ferie zimowe (29.01 – 11.02) obiekt będzie czynny od 9 do 21. Lodowisko będzie otwarte do końca lutego.

reklama

Źródło / Zdjęcie: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

1 Komentarz

    Szkoda że dzieci z Powiatu Lęborskiego ale gminy Cewice są dyskryminowane i muszą płacić normalne stawki. Ich rodzice często pracują w Lęborku prowadzą działalności i doprowadzają podatki w mieście Lębork

Komentarze są wyłaczone