03/03/2024
Aktualności Sport

Młodzi lęborczanie nie powinni się nudzić

Młodzi lęborczanie nie powinni się nudzić

Wraz z rozpoczęciem zimowej przerwy w nauce w województwie pomorskim rusza też cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ferie na sportowo 2024”. Ich organizatorem jest Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z licznych zajęć sportowych i turniejów.

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
Turniej tenisa ziemnego zostanie przeprowadzony w w poniedziałek, 29 stycznia (eliminacje) i w środę, 31 stycznia (finał) o godz. 12:30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku przy ul. Mireckiego 10. System przeprowadzenia rozgrywek będzie zależny od ilości startujących osób. Zawody przeprowadzone zostaną w kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Zapisu do turnieju będą przyjmowane na 15 minut przed rozpoczęciem zawodów w dniu i miejscu ich rozgrywania. Prowadzącym i sędzią głównym turnieju będzie Andrzej Borowski.

TURNIEJE MINISIATKÓWKI dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych kl. IV – VIII
Turnieje minisiatkówki odbędą się we wtorek, 30 stycznia oraz w czwartek 1 lutego, a każdy z nich będzie osobno nagradzany. Zawody zostaną przeprowadzone od godz. 11:00 w hali sportowej przy ul. P. Skargi 52. Zapisy do turniejów będą przyjmowane przed rozpoczęciem zawodów w miejscu ich rozgrywania. System przeprowadzenia rozgrywek będzie zależał od ilości zgłoszonych zespołów. Turnieje będą przebiegać według obowiązujących przepisów gry w minisiatkówkę. Prowadzącym i sędzią głównym turniejów będzie Marcin Dawidowski.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO wraz z nauką gry dla dzieci i młodzieży
Zajęcia odbędą się w hali sportowej w Lęborku przy ul. P. Skargi 52  o godz. 11:00 we wtorek,  30 stycznia, w czwartek 1 lutego, a także w czwartek 8 lutego i piątek 9 lutego.Zajęcia głównie będą polegały na nauce gry w tenisa stołowego a osobno zostanie przeprowadzony turniej. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, statuetki, medale lub drobne nagrody rzeczowe. Prowadzący Wojciech Potrykus.

TURNIEJE KOSZYKÓWKI 3×3
Turnieje zostaną przeprowadzone w soboty, 3 lutego i 10 lutego, a każdy będzie osobno nagradzany. Zawody odbędą o godz. 10:00 się w hali sportowej przy ul. P. Skargi 52. Zapisy będą przyjmowane na 15 minut przed rozpoczęciem zawodów w dniach i miejscu ich rozgrywania. System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn. Zasady gry przedstawiono w regulaminie turnieju. Prowadzącym będzie Krystian Kuczyński.

reklama

ZUMBA dla każdego
Zajęcia ruchowe dla każdego odbędą się w środę, 31 stycznia i we wtorek, 6 lutego o godz. 11:00 w hali sportowej przy ul. P. Skargi 52. Zajęcia mają charakter otwarty.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO MIEŚCIE
Spacer odbędzie się w piątek, 2 lutego. Startprzy Stacji Kultura, przy ul. Dworcowa 8. Jednym z głównych punktów wycieczki będzie wizyta w Galerii na Wyspie Młyńskiej. Zajęcia są o charakterze otwartym, dla każdego.

TANIEC TOWARZYSKI – nauka tańca dla każdego
Zajęcia tańca towarzyskiego odbędą się w poniedziałek, 5 lutego oraz w środę, 7 lutego o godz. 11:00 w hali sportowej przy ul. P. Skargi 52. Zajęcia są o charakterze otwartym, dla każdego. Prowadzącą będzie Marcelina Dzienisz.

PŁYWALNIA MIEJSKA RAFA
W okresie ferii zimowych bilety dla dzieci i młodzieży na pływalni miejskiej Rafa będą do nabycia w cenie 8 zł.

LODOWISKO
Bilety wstępu na lodowisko zlokalizowane przy ul. Żeromskiego dla dzieci i młodzieży z lęborskich przedszkoli i szkół będą w cenie 1 zł. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/01/26/taniej-juz-sie-nie-da-na-lyzwach-pojezdzisz-prawie-za-darmo/

KINO FREGATA
Ofertę przygotowało także kino Fregata, w którym seanse rozpoczynające się o godz. 11 obejrzymy za jedyne 13 zł. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/01/15/bilety-beda-w-promocyjnych-cenach/

Osobną ofertę dla dzieci  młodzieży przygotowały też Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, Muzeum w Lęborku oraz szkoły podstawowe nr 1, 3, 4, 5, 7 i 8. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronach internetowych tych placówek.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama