18/05/2024
Aktualności

Będzie można podpatrzeć, jak powstaje złocisty trunek

Będzie można podpatrzeć, jak powstaje złocisty trunek

Lęborski browar AleBrowar organizuje Hop Festiwal, który będzie okazją do podpatrzenia, jak powstaje złocisty trunek. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę.

reklama

Będzie to już drugie piwne wydarzenie na terenie Lęborka, które odbędzie się w krótkim odstępie czasu. Poprzednie miało miejsce w październiku i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ponieważ frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, postanowiono zrobić jeszcze jedną taką imprezę w tym roku.

Hop Festiwal będzie okazja do dobrej zabawy. Na fanów AleBrowaru czekać będzie m.in. grill, i muzyka. W zorganizowanych grupach będzie można też zwiedzać browar. Przewodnik odpowie na wszystkie pytania uczestników oraz opowie jak wygląda produkcja m.in. najbardziej popularnych piw produkowanych od początku istnienia browaru, którymi są Rowing Jack i Piwo Lęborskie.

Dodatkowo, w godzinach od 16 do 17 zorganizowane będą też warsztaty ze stylów piwa, podczas których chętni dowiedzą się jak je rozróżniać i czym się charakteryzują.

Na przybyłych na imprezę czekać też będzie piwo z tanka, piwo bezalkoholowe, ale także napoje organiczne, w tym kwasy chlebowe, zakwasy warzywne, kombucze i lemoniady chmielowe.

Impreza Hop Festiwal odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w godzinach od 16 do 22 w AleBrowarze przy ul. Pionierów 13 w Lęborku.

Przypomnijmy, że AleBrowar to browar rzemieślniczy z Lęborka założony w 2012 roku przez Arkadiusza Wentę, Michała Saksa i Bartosza Napieraja. Ma na koncie 58 różnych piw uwarzonych w wielu stylach. Właściciele browaru sami określają siebie oraz swoich fanów hop headami (z ang. chmielogłowi), co ma to sugerować, iż browar przykłada dużą wagę do dużej ilości użytego chmielu w jego produktach, w ten sposób stawiają siebie w opozycji do dużych browarów, które stronią od używania większych dawek tej rośliny. 

reklama

Zdjęcie: AleBrowar

reklama
POLECAMY
 
close-link