28/04/2024
Aktualności Sport

Nagrody od burmistrza za udane starty

Michał Gajdus oraz Błażej Frączak – medaliści wrześniowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U16 – Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Słubicach zostali docenieni przez władze Lęborka.

Młodzi lekkoatleci zostali przyjęci w ratuszu przez burmistrza miasta Witolda Namyślaka i sekretarza Mariana Kurzydło, którzy wręczyli medalistom oraz ich trenerce Klaudii Pilarskiej pisemne gratulacje, a także nagrody rzeczowe. W spotkaniu uczestniczył również ojciec Michała, Ireneusz Gajdus.

Przypomnijmy, że podczas organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w Słubicach, które odbyły się w weekend, 23-24 września, lekkoatleci Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk zdobyli dwa medale.

Michał Gajdus wywalczył złoty medal w biegu na 1000 metrów z przeszkodami, a czasem 2:39.17 ustanowił nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.

Równie dobrze zaprezentował się Błażej Frączak, który w biegu na 1000 m z czasem 2:35.06 zdobył brązowy medal. Natomiast Konrad Metera zajął 26. miejsce w biegu na 2000 m.

Więcej o tym sukcesie lęborskich lekkoatletów czytaj:

W zawodach w Słubicach wzięło udział ponad 1000 zawodniczek i zawodników z 260 klubów lekkoatletycznych z całego kraju.

To kolejny dobry występ zawodników LKB im. Braci Petk. Medale zdobywali również m.in. na początku września na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Słupsku oraz Mistrzostwach Okręgu U14 i U12 w Gdańsku. Więcej o tym czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku