03/05/2024

Biegacze przegonili rywali w wyścigu o medale [Zdjęcia]

Bardzo dobre wyniki zanotowali lekkoatleci Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk podczas mistrzostw, które w ostatni weekend odbyły się w Słupsku i Gdańsku.

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16, które w sobotę, 9 września, odbyły się na stadionie 650-lecia w Słupsku aż dwóch zawodników Klubu Biegacza im. Braci Petk zajmowało pierwsze miejsca. Najlepszy na dystansie 1000 m był Błażej Frączak, który ten dystans pokonał w czasie 2:45:58, natomiast na tym samym dystansie, tylko z przeszkodami, bezkonkurencyjny z czasem 2:42:56 był  Michał Gajdus.

Ponadto w biegu na 2000 m piąte miejsce z czasem 6:23:57 zajął Konrad Metera, a Michalina Żmija ukończyła bieg na 300 m z czasem 49:92. W rywalizacji dwóch województw lepsi okazali się zawodnicy z Pomorza zdobywając łącznie 227 punktów przed województwem kujawsko-pomorskim, które zgromadziło ich 210.

Dzień później, w niedzielę, 10 września, młodsi zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Okręgu U14 i U12 w Gdańsku. Tu, podobnie jak w Słupsku dwie konkurencje padły łupem lęborskich lekkoatletów w kategorii wiekowej U14. Mikołaj Muchnicki z czasem 8:62 wygrał bieg na 60 m i był trzeci na 300 m (czas 45.18). Natomiast Dagmara Konkol, podopieczna trenera Łukasza Mielewczyka, z czasem 1:52:44 zajęła pierwsze miejsce w biegu na 600 m.
Ponadto Julia Rusin była ósma zarówno na 60 m (czas 8:95) i jak i na 300 m (czas 48:30).

W kategorii U12, Tola Sierant była piąta na 300 m (czas 51:59) i szósta w skoku w dal.
Hania Jurczyk przebiegła 60 m w czasie 9:75 i był to jej pierwszy start na stadionie.

Młodzi lekkoatleci z Lęborka będą mieli okazję sięgnąć po kolejne medale podczas Mistrzostw Polski U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, który 23 i 24 września odbędzie się na stadionie w Słubicach.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk