Reklama Kultura

Michał Kowalski o Pomorskim Święcie Plonów

Michał Kowalski o Pomorskim Święcie Plonów

Pomorskie Święto Plonów rozpoczęło się w sobotę 9 września w gminie Szemud – mówi Michał Kowalski Prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie. W dwudniowym programie przewidziano liczne występy, a także m.in. pokazy laserowe i pirotechniczne oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabrało też wieczornych koncertów gwiazd. Jak zapowiadali organizatorzy, dwudniowe obchody połączą elementy tradycji ze współczesnością.

reklama

Sobotnia część wydarzenia (9.09) rozpoczęła się o godz. 15.30 na boisku w Szemudzie. Nastąpiło tu oficjalne otwarcie imprezy. Zaprezentowały się też poszczególne powiaty, obecne na dożynkach. Na wieczór zaś przygotowano koncerty: o godz. 19 wystąpił Mr. Polska, a o godz. 20.45 Tribbs. Muzykę do tanecznej zabawy zapewni DJ Pump Boy ze Słupska.

W niedziela (10.09) minęła już pod znakiem tradycji. Po dożynkowej mszy o godz. 12 ulicami Szemuda ruszył korowód z pojazdami rolniczymi. Główne uroczystości ponownie zorganizowane zostały na boisku – tego dnia zabawa rozpoczęła się o godz. 15. Podczas niedzielnych obchodów rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy. O oprawę muzyczną z kolei zadbały regionalne zespoły z Koleczkowa oraz Kocierzewa Południowego, a także Kapela Góralska. Gwiazdą wieczoru był Kordian – dodaje Michał Kowalski Prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie.

reklama

Tekst powstał w ramach płatnej współpracy reklamowej z firmą „Lazurowe Sp. z o.o.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link