03/03/2024
Aktualności Kultura

Przyjdź na spotkanie z poetką

Przyjdź na spotkanie z poetką

W środę, 24 maja o godzinie 17, w Bibliotece Miejskiej w Łebie odbędzie się spotkanie z poezją Heleny Walent pt. ,,Jestem swoją chwilą”. Dla szerszej publiczności będzie to pierwsza okazja, aby zapoznać się z twórczością poetki.

reklama

Pani Helena należy do łebskich twórców i pasjonatów, której twórczość ujrzy światło dzienne z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Oprócz autorki, wiersze Heleny Walent, czytać będzie poetka i malarka Teresa Kossińska-Bucior. O oprawę muzyczną spotkania zadba Andrzej Radajewski.

– Przez wiele lat byłam nauczycielką – mówi Helena Walent. – Do Łeby przyjechałam z Podlasia, gdyż po studiach chciałam zamieszkać nad morzem. Wiersze piszę od wczesnej młodości, raczej ,,do szuflady”.

Biblioteka Miejska w Łebie jest miejscem, dzięki któremu łebianie i turyści mogą poznać osoby ukrywające swój talent. W placówce organizowano m.in. wystawę rzeźby, malarstwa czy fotografii osób które trzymały swoje prace w tzw. ,,szufladzie”.

Spotkanie z poezją Heleny Walent pt. ,,Jestem swoją chwilą” odbędzie się w środę, 24 maja o godzinie 17, w Bibliotece Miejskiej w Łebie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

reklama
reklama