30/11/2023
Aktualności Sport

Burmistrz składa obietnicę i zaprasza protestujących

Burmistrz składa obietnicę i zaprasza protestujących

Po dzisiejszych protestach młodzieży, która nie zgadzała się z decyzją władz miasta dotyczącą likwidacji Placu Sportów Miejskich, burmistrz podjął decyzję o pozostawieniu go w Parku im. Mieczysława Michalskiego. Urządzenia do ćwiczeń mają zostać wyremontowane, a dodatkowo pojawią się też nowe przyrządy dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego.

reklama

Protest przeciwko likwidacji znajdującego się w Parku im. Mieczysława Michalskiego Placu Sportów Miejskich i przeniesienia go na teren Szkoły Podstawowej nr 7 rozpoczął się dziś, 23 maja, o godzinie 8 rano. Więcej o tym czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/05/23/wielki-protest-mlodziezy-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/05/25/oskarzenia-i-grad-pytan-zamiast-rzeczowej-dyskusji/

W parku nie zjawił się osobiście burmistrz miasta, Witold Namyślak, ale młodzież postanowiła skontaktować się z nim telefonicznie. W imieniu całej grupy, która chciała obronić drążki rozmawiał Bartosz Syldatk. Podczas rozmowy okazało się, że Plac Sportów Miejskich zostanie na swoim miejscu, a burmistrz wycofał się ze swojej wcześniejszej decyzji. Dodał też, że urządzenia wymagały naprawy. Podkreślił, że powstał on w miejscu, w którym kilkadziesiąt lat temu znajdował się cmentarz, co sygnalizowała wojewódzka konserwator zabytków.

– My to zostawiamy, jeśli wam tak na tym zależy – powiedział Witold Namyślak.
Młodzież poprosiła burmistrza, aby przyszedł do nich osobiście i potwierdził swoją decyzję. Burmistrz nie mógł jednak przyjść, ponieważ miał umówione spotkanie. Zapewnił jednak, że plac zostaje na swoim miejscu, a swojej decyzji już nie zmieni. Młodzież mimo wszystko nie odpuściła i zapowiedziała burmistrzowi, że za 15 minut zjawi się w Urzędzie Miejskim, aby usłyszeć jego zapewnienia osobiście.

Protestująca młodzież usłyszała zapewnienia, które dodatkowo potwierdził nam odpowiedzialny za ten teren dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

– Urządzenia zostaną zdemontowane i poddane odnowieniu – mówi Jacek Wityk, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. – Po naprawie, wrócą na to samo miejsce, czyli do Parku im. Michalskiego. Ponadto plac zostanie doposażony o kilka nowych przyrządów przeznaczonych do ćwiczeń w br. w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego.

– Burmistrz poszedł po rozum do głowy i wycofał się z błędnej decyzji – cieszy się wspomagający młodzież Łukasz Kuriata, radny Rady Miejskiej w Lęborku.

Jak dowiedzieliśmy się od radnego Kuriaty w czwartek o godzinie 7:30 odbędzie się spotkanie delegacji protestującej młodzieży wspartej trzema radnymi miejskimi z burmistrzem Lęborka. Tematem rozmów będzie rozbudowa Placu Sportów Miejskich.

reklama

Zdjęcia: m.in. Facebook / Łukasz Kuriata – radny Rady Miejskiej w Lęborku
Zdjęcia: Facebook / #muremzadrążkami

reklama