30/11/2023
Aktualności Sport

Dobiegli do Lęborka [Zdjęcia]

Dobiegli do Lęborka [Zdjęcia]

W środę, 3 maja, pod Wieżą Ciśnień w Lęborku miało miejsce zakończenie V etapu I Biegu Dookoła Kaszub. Uczestników przywitał m.in. burmistrz miasta, Witold Namyślak.

reklama

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się V etap I Biegu Dookoła Kaszub. Bieg wystartował punktualnie o 8 rano, a zakończył się o 19:30. Trasa o długości 79,8 km wiodła z Sulęczyna w powiecie kartuskim do Lęborka i została podzielona na piętnaście kilkukilometrowych odcinków. Uczestnicy biegli m.in. z Redkowic do Janowic (5 km),  z Janowic do Garczegorza (6,5 km), z Garczegorza do Obliwic (3 km) oraz na terenie Obliwic (6 km). Dodatkowy szesnasty etap odbył się już na terenie miejskiego parku w Lęborku.

Zawodników na mecie powitał burmistrz miasta, Witold Namyślak, który życzył wszystkim dalszych sportowych osiągnięć na kolejnych etapach. Odbyła się też ceremonia rozdania pamiątkowych medali i innych nagród. W podsumowaniu V etapu biegu uczestniczyli m.in. Henryk Miotk – organizator biegu i dyrektor Kaszuby Biegają oraz uczestnicy rajdu – członkowie Stowarzyszenia Klub 42,2. Obecny był także Stefan Labuda – prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, a także Ryszard Wenta – wiceprezes.

Organizator biegu przekazał na ręce burmistrza pismo „Klekę” z informacją o I Biegu Dookoła Kaszub oraz kolejnym zbliżającym się Zjeździe Kaszubów, który odbędzie się 8 lipca w Kartuzach.

Przypomnijmy, że I Biegu Dookoła Kaszub zainaugurowano w sobotę, 29 kwietnia, półmaratonem z rynku w Kartuzach na skwer Świętopełka w Gdańsku. W kolejnych dniach trasy wiodły z Kosakowa do Wejherowa (30.04), z Szemudu do Pucka (1.05), z Helu do Gniewina (2.05) oraz wspomniany z Sulęczyna do Obliwic i Lęborka (3.05). Wczoraj (4.05) biegacze byli na trasie z Kobylnicy k. Słupska do Redzikowa, a dziś (5.05) będą biegać z Bytowa do Konarzyn. W sobotę (6.05) pobiegną z Chojnic do Lipusza, a  ostatni etap odbędzie się w niedzielę, 7 maja, z Kościerzyny do Kartuz, skąd też rajd wystartował.

Organizatorzy w ciągu 9 dni trwania imprezy zaplanowali 9 etapów o łącznej długości ponad 700 km, a każdy z nich ma około 80 km. Etapy są podzielone na mniejsze, kilkukilometrowe odcinki, w których mogą pobiec wszyscy chętni. Główny bieg odbywa się bez rywalizacji. Chęć pokonania całości zadeklarowały trzy osoby: dwóch mężczyzn i jedna kobieta.

I Bieg Dookoła Kaszub śladami Aleksandra Majkowskiego zainicjowali uczestnicy i organizatorzy cyklu „Kaszuby Biegają”. Celem wydarzenia jest promowanie aktywności fizycznej, a także walorów przyrodniczych połączonych z poznawaniem kultury regionu.

Więcej informacji I Biegu Dookoła Kaszub można znaleźć na facebookowym profilu biegu oraz na stronie organizatora.

https://www.facebook.com/KaszubyBiegaja
http://www.kaszubybiegaja.pl/BDK
www.kaszubybiegaja.pl

reklama

Źródło/Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / Facebook / Kaszuby Biegają

reklama

1 Komentarz

    No nie do końca to jest prawda. Bo nikt nie dobiegł do Lęborka

Komentarze są wyłaczone