13/04/2024
Aktualności

Z Lęborka w Bieszczady już od grudnia br

Z Lęborka w Bieszczady już od grudnia br

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał PKP Intercity otwarty dostęp na trasę Kołobrzeg – Przemyśl. Oznacza to, że przewoźnik będzie realizował przewozy w relacji Kołobrzeg – Przemyśl Główny przy pomocy pojazdów ED250, czyli „pendolino” lub składami wagonowymi z lokomotywą. Pociągi pojawią się w w rozkładach najpóźniej grudniu br. i będą zatrzymywały się na następujących stacjach: Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Koszalin, Sławno, Słupsk, Lębork, Gdynia Główna, Sopot, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Główny, Tczew, Malbork, Iława Główna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Kraków Główny, Kraków Płaszów, Tarnów, Dębica, Rzeszów Główny, Łańcut, Przeworsk, Jarosław, Przemyśl Zasanie i Przemyśl Główny. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników zimowych wyjazdów w Bieszczady, bo to oznacza, że już dzisiaj można wstępnie planować wygodny dojazd pociągiem z Lęborka np. podczas przyszłorocznych ferii zimowych…

reklama

Źródło informacji: PKP Intercity

reklama
reklama

8 Komentarze

  Przemyśl jest w Bieszczadach tak jak Lębork nad morzem.

  40

  Z Przemyśla w Bieszczady pociagiem nie można dojechać.
  Nawet Sanok jeszcze nie jest w Bieszczadach.

  20

   Im chodzi o Arłamów, a to już dla niektórych Bieszczady, a rzut beretem z Przemyśla 😊

   4
   1

    Może by tak pomyśleli o bezpośrednim połączeniu do Wroclawia. Ostatni taki pociąg jechał w 2019.

  Redaktorek od siedmiu boleści . Człowieku sprawdź mapę na 2 raz bo to tragedia. Gdzie Przemyśl a gdzie Bieszczady .

  11
  1

   Z Przemyśla w Bieszczady to pół dnia jazdy, hihihi

    Świetny pomysł. Gratulacje. Lębork Przemyśl, ale potem pociąg na plecy i przez Arłamów, Sanok, Lesko na Połoninę Carynska. Może by tak PKP posprzątało chlew jaki ma przy torach Warszawa – Gdańska. vis a vis Arkadii. Wystarczy że sama stacja pamięta późnego Gomułke i wczesnego Gierka. Wiocha w centrum stolicy.

  Chciałem ostudzić tych którzy już pakują walizki, to że nasz narodowy przewoźnik wystąpił do UTK o zgodę i ją uzyskał na daną relację, nie oznacza że zostanie uruchomione połączenie, wręcz przeciwnie, IC celowo zajął sloty by zablokować możliwość wejścia konkurencji ( RegioJet) które były zainteresowane tą trasą.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link