18/05/2024
Aktualności

Inflacja, drożyzna? A skąd – minister przekonuje w Radio Zet… Rodzinom nigdy nie żyło się tak dobrze, jak za PiS [wideo]

Inflacja, drożyzna? A skąd – minister przekonuje w Radio Zet… Rodzinom nigdy nie żyło się tak dobrze, jak za PiS [wideo]

Martwicie się o rosnące ceny podstawowych produktów, raty kredytów czy o najwyższą od 26 lat inflację? Tymczasem zdaniem przedstawicieli rządu… jeszcze nigdy nie żyło się tak dobrze – szczególnie rodzinom. Na ten moment nie pracujemy nad zamianą świadczenia 500+ na 800+ – powiedziała w piątek w radiu ZET szefowa MRiPS Marlena Maląg. Jednocześnie zastrzegła, że wsparcie rządu dla rodzin jest kompleksowe i systemowe.

reklama

Musimy zwrócić uwagę na bardzo trudny czas, kiedy toczy się wojna za naszą wschodnią granicą. My wspomagamy wszystkie rodziny – rodziny z małymi dziećmi i seniorów – zapewniła szefowa MRiPS. Jednocześnie zapytana, czy osoby o wysokich dochodach nie powinny pobierać 500+ odpowiedziała, że… „to świadczenie jest świadczeniem powszechnym”, czyli nie zależnym od dochodów. Według Maląg, „rodzinom nie żyło się nigdy tak dobrze, jak za PiS”.

reklama

Szefowa MRiPS odpowiedziała również na pytanie słuchaczy Radia ZET, czy zgodnie z deklaracja złożoną 17 lipca 2020 r. na antenie TV Trwam, rząd PiS wypowie Konwencję Stambulską… „Pamiętam tę wypowiedź i to nie tak było powiedziane. Powiedziałam, że rozważamy różne opcje. Absolutnie, nie będziemy wypowiadać Konwencji Stambulskiej. Do tego już się wielokrotnie odnieśliśmy. Rząd się nie wycofa. Żadnych zmian tutaj nie przewidujemy…” – powiedziała Maląg.

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. Konwencja Stambulska) została przyjęta i otwarta do podpisu 11 maja 2011 r. w Stambule. Konwencja zawiera zapisy mówiące m.in. o tym, że przemoc wobec kobiet ma charakter strukturalny i jest jednym z podstawowych mechanizmów społecznych, za pomocą którego kobiety są utrzymywane w stosunku podległości wobec mężczyzn, a przemoc jest uwarunkowana płcią społeczno-kulturową. Polska, ratyfikując konwencję w 2015 r., złożyła deklarację, że będzie stosować konwencję zgodnie z zasadami i przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło informacji: PAP, zdjęcie: youtube (radio Zet)

reklama