reklama
reklama
Aktualności

Co dalej z plażą MIRON?

Co dalej z plażą MIRON?

Do naszej redakcji wpłynęło zapytanie od czytelniczki: Co dalej z plażą MIRON? Zamykają się”. Czy w tym roku jedno z ulubionych miejsc lęborczan na wypoczynek zostanie zamknięte?

reklama

Czytelniczka dodała także:
Jest to nasze miejsce na wspaniały wypoczynek przez cały sezon letni, już od kilku lat i nie wyobrażamy sobie, że tego nie będzie. Właściciele byli cudowni i sympatyczni będziemy za nimi tęsknić„.

Plaża Miron znajduje się przy krajowej 6, wjazd jest obok Zajazdu Kaszubskiego. Miejsce działało 27lat. Jest to najbardziej odwiedzane miejsce w okresie letnim. Opłata za wstęp była małą kwotą, ale dzięki temu miejsce było zadbane, a plaża czyta. Wielkie drzewa przy jeziorze dawały przyjemne schronienie w upalne dni. Na odwiedzających czekały pomost, place zabaw, mały sklepik oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Na oficjalnym facebooku Jezioro Lubowidz – Plaża Miron zaczęły pojawiać się posty ze sprzedażą sprzętu wodnego – kajaków, a także lodówki, zamrażarki, przyczepy kempingowej wraz z namiotem.

Nasza redakcja potwierdza fakt, że dotychczasowi właściciele w tym roku nie będą już prowadzili plaży Miron.

Teren jest ośrodkiem Nadleśnictwa Lębork. Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Nadleśnictwa, Panią Alicją Kąckowską, żeby dowiedzieć się co dalej z Plażą Miron. Pani rzecznik odpowiedziała:
– Dotychczasowi właściciele wypowiedzieli umowę dzierżawy, okres wypowiedzenia kończy się w połowie marca. Nadleśnictwo Lębork byłoby zainteresowane, aby teren był dalej użytkowany, więc będzie się przymierzać do ponownego przetargu na dzierżawę gruntu. Czekamy na zgodę regionalnej dyrekcji, ale na dzień dzisiejszy nasze stanowisko jest takie, że będziemy chcieli utrzymać ten turystyczny charakter tego miejsca. Na przełomie marca i kwietnia podamy więcej informacji.

zdjęcia źródło: lebork24info

zdjęcia źródło: plaża Miron/facebook

POLECAMY
 
close-link