reklama
Aktualności

Awaria sygnalizacji świetlnej w całym mieście

Awaria sygnalizacji świetlnej w całym mieście

Od kilku dni w Lęborku nie działa sygnalizacja świetlna. Żółte światła migają na sygnalizatorach przy przejściach dla pieszych na Alei Wolności, Kossaka czy Wojska Polskiego. Najwięcej utrudnień sprawia nieczynna sygnalizacja na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Aleją Wolności. W godzinach szczytu tworzą się tam duże korki a zdezorientowani kierowcy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

reklama

Światło na wyłączoną sygnalizację drogową rzucił z zapytaniu do ratusza radny Zbigniew Rudyk. „Posiadam informację, iż światła nie działają tak jak powinny, dlatego że miasto zerwało umowę z firma pana Mrugasiewicza, która przez bardzo długie lata naprawiała, konserwowała i była odpowiedzialna za sprawne działanie sygnalizacji. Prawdopodobnie owa firma stwierdziła, że światła w całym mieście są w bardzo złym stanie i nadają się tylko i wyłącznie do wymiany, a ich naprawa i konserwacja jest bardzo droga i nie ma już części wymiennych do tego typu świateł. Z racji, że cena części podniosła się o wielokroć, w/w firma poprosiła zatem o podwyżkę, ale miasto nie zgodziło się na nią i zaczęło szukać tańszej firmy. Stad pytanie czy Pan Burmistrz nadal ma zamiar oszczędzać na bezpieczeństwie mieszkańców?” – pyta publicznie Zbigniew Rudyk.

Problem szwankującej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Aleją Wolności występuje od lat. Miasto przeciągało remont świateł tłumacząc planowaną budową w tym miejscu ronda. Terminu budowy wciąż jednak nie ma, są za to notoryczne awaria wyeksploatowanych sygnalizatorów. Miasto obecnie usilnie poszukuje podmiotów gotowych do naprawy i konserwacji sygnalizatorów. Do tego czasu pozostały nam żółte migające światła…     

1 Komentarz

    Uważam że w czasie godzin szczytu do czasu uruchomienia sygnalizacji ruchem powinna kierować policja. Tak się dzieje w większości polskich miast.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.