reklama
Aktualności

Nowe oszustwo sms-owe na skarbówkę!

Nowe oszustwo sms-owe na skarbówkę!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Podkreślono, że jest to próba wyłudzenia danych, albo pieniędzy. Przypomniano ponadto, że ministerstwo nie wysyła do podatników żadnych wiadomości tego typu. Resort wyjaśnił, że nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego podatku można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym.

reklama

Służby skarbowe pokazały, jak wygląda przykładowy fałszywy SMS, który coraz częściej trafia do Polaków. W żadnym wypadku nie należy klikać w przesłany link i najlepiej taką wiadomość od razu usunąć z telefonu.
Bądźmy ostrożni i zachowajmy czujność przy wszelkich transakcjach, z jakimi spotykamy się na co dzień i dbajmy o swoje dane. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy…” – apeluje policja. Podobne ataki był już przeprowadzane wcześniej, pojawiały się już fałszywe sms-y dotyczące dopłat „Energii”, przesyłek kurierskich, postępowań komorniczych czy też ostatnio obowiązku odbycia kwarantanny.