Biznes

5 nowoczesnych projektów domów z energooszczędnym podejściem do ogrzewania za pomocą pompy ciepła

5 nowoczesnych projektów domów z energooszczędnym podejściem do ogrzewania za pomocą pompy ciepła

Pompa ciepła to zdaniem ekspertów jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o wykorzystanie odnawialnych źródeł  ciepła w nowoczesnym budownictwie. Przedstawiamy pięć propozycji projektów, które uwzględniają możliwość zastosowania tej alternatywy.

reklama

Projekt domu Adam 

Adam to mały, liczący sobie niewiele ponad 66 metrów kwadratowych projekt, który uwzględnia możliwość adaptacji poddasza zarówno w celach zwiększenia powierzchni mieszkalnej, jak i na cele gospodarcze. Ergonomiczne i przemyślanie zaprojektowane wnętrza zapewniają doskonałe warunki do zamieszkania dla rodziny nawet w modelu 2+2. Czym cechuje się ta propozycja? Przede wszystkim przestronnymi wnętrzami ze strefą dzienną w postaci kuchni, jadalni i salonu w roli głównej. Doskonałe nasłonecznienie wnętrz zapewniają duże okna i wiele przeszkleń, które zagwarantują, że żaden promień słońca nie ujdzie naszej uwadze. Projekt uwzględnia możliwość zainstalowania pompy ciepła, która znacznie obniży koszty eksploatacji nieruchomości. 

reklama

Projekt domu Wrzos 

Wrzos to niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy szukają projektów domów energooszczędnych z pracowni Domoweklimaty. Ponad 100 metrów powierzchni użytkowej, nowoczesny wygląd umieszczony w prostej bryle, a także osłonięty duży przedsionek stanowiący wizytówkę tego projektu to propozycja dla rodzin, które cenią sobie komfort, wygodę oraz oryginalność. Projekt zakłada wykorzystanie dwóch pięter, z czego poddasze będzie idealnym miejscem na aranżacje przytulnych sypialni dla każdego członka rodziny. Dom nie posiada tradycyjnej kotłowni – by maksymalnie zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni mieszkalnej, miejsce na pompę ciepła zostało przewidziane w łazience. 

Projekt domu Orka III 

Dom orka to przedstawiciel zabudowy szeregowej, w której zostały zastosowane nowoczesne metody ogrzewania. Sprawdź energooszczędne rozwiązania przy budowie domu i skorzystaj z opcji dużego domu z powierzchnią użytkową o metrażu 130 metrów kwadratowych. Wnętrze tego piętrowego domu to połączenie ergonomii, funkcjonalności oraz wygody. Imponujących rozmiarów salon oraz 5 osobnych pokoi to gwarancja wygodnego mieszkania dla wieloosobowej rodziny. Dodatkowy garaż zapewni ochronę samochodu oraz możliwość przechowywania narzędzi w jednym miejscu. 

Projekt domu Taurus GB

Szukasz domu do zabudowy bliźniaczej, w której możliwe jest zastosowanie alternatywnych sposobów ocieplania? Projekt Taurus GB to propozycja dla Ciebie. Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła, spora powierzchnia użytkowa, sporych rozmiarów garaż i salon z widokiem na ogród to tylko nieliczne z zalet tego projektu. Dom umożliwia zaaranżowanie dodatkowych pokojów zarówno na parterze, jak i przestronnym piętrze. 

Projekt domu Dwupokoleniowy 10

Ten przestronny, piętrowy dom na pierwszy rzut oka cechuje się niebanalnym kształtem i płaskim dachem. Projekt zakłada zagospodarowanie dwóch oddzielnych lokali mieszkalnych ze wspólnym przedsionkiem i kotłownią. Projekt domu Dwupokoleniowy to idealne rozwiązanie dla dwóch rodzin, które chcą mieszkać możliwie jak najbliższej siebie. Duże i przestronne przestrzenie, duże okna gwarantujące świetne nasłonecznienie wnętrz, a także dwustanowiskowy garaż to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny. 

Artykuł partnera

reklama
POLECAMY
 
close-link