reklama
Kultura

Bosman i Mat już w Łebie!

Bosman i Mat już w Łebie!

Gmina Miejska Łeba w partnerstwie z Gminą Łęczyce, Gminą Miasto Lębork, Gminą Wicko, Gminą Główczyce i Gminą Nowa Wieś Lęborska realizuje projekt pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię Natury” dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

reklama

Projekt zakłada m.in. budowę na terenie Łeby dwóch przystani kajakowych oraz zakup przez Gminę Miejską Łeba 3 łodzi żaglowych wraz z wyposażeniem. W grudniu ubiegłego roku do Łeby dotarła pierwsza z łodzi – Mały Książę.

Ostatnio dostarczono kolejne dwie łodzie żaglowe zakupione przez Gminę Miejską Łeba. Jednostki pływające – BOSMAN i MAT posłużą do edukacji żeglarskiej dzieci i młodzieży. Wykonawcą zamówienia jest firma PRO-AIR Sp. z o.o. z Gdyni. Łodzie oczekują na otwarcie sezonu żeglarskiego i wodowanie, kiedy to będzie można je podziwiać w pełnej krasie.

Obecnie trwają także prace nad wyłonieniem wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie dwóch przystani kajakowych na rzece Chełst w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię Natury”.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę