reklama
Kultura

[GALERIA] Sezon dożynek czas zacząć. Pierwsze w Lubowidzu

[GALERIA] Sezon dożynek czas zacząć. Pierwsze w Lubowidzu

Społeczność Lubowidza i Mostów wraz ze wspólnotą parafialną tych miejscowości zorganizowały w niedzielę (15.08) Parafialne Dożynki w Lubowidzu. To pierwsze święto plonów w tym roku w powiecie lęborskim.

reklama

Dożynkową zabawę poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lubowidzu. Starostowie Dożynek – państwo Renata i Karol Pobłoccy przekazali symboliczny bochen chleba z tegorocznych zbiorów na ręce Edmunda Głombiewskiego – Wicestarosty Lęborskiego, który podzielił go wśród uczestników zabawy dożynkowej.

Podziękowania rolnikom i życzenia dalszej owocnej pracy przekazali samorządowcy: Zdzisław Korda – Przewodniczący Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska i Jarosław Litwin – Przewodniczący Rady Miejskiej Lęborka. Starostowie dożynek otrzymali okolicznościowe złote medale za wzorowe gospodarowanie. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Ziemia Lęborska” z mażoretkami, zespół perkusyjny „Tremolo” z LCK „Fregata” oraz lokalni artyści i zespoły. Zainteresowaniem, oprócz licznych stoisk gastronomicznych, cieszyła się mini wystawa sprzętu strażackiego. Chętni mogli również wesprzeć datkiem budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

To były pierwsze dożynki w powiecie, a już za kilka tygodni, 12 września odbędą się Dożynki Powiatowe. W tym roku powiatowe święto plonów odbędzie się w Cewicach.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link