Kultura

Odpust, zabawa i szczepienie w Siemirowicach

Odpust, zabawa i szczepienie w Siemirowicach

W niedzielę 1 sierpnia w Siemirowicach odbył się odpust parafii św. Ignacego Loyoli. Po mszy odpustowej, na placu przy kościele rozpoczął się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury, Zarząd Osiedla na Skarpie, Radę Sołecką sołectwa Siemirowice i Pieski oraz Koło Gospodyń Wiejskich Kreatywne Siemirowice.

reklama

Dla uczestników imprezy został zorganizowany poczęstunek: grochówka, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem oraz słodkości. Dla najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia.

reklama

Festyn Parafialny to także ważne akcje społeczne. Dla chętnych zorganizowany został Mobilny Punkt Sczepień oraz Mobilny Punkt Spisowy. Mieszkańcy i goście mieli możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Janssen  firmy Johnson & Johnson. Skorzystały z tego 82 osoby. Podobna liczba skorzystała z usługi rachmistrza terenowego. Formalności związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021r. na miejscu załatwiły 83 osoby. Podczas odpustu prowadzona była także  zbiórka pieniędzy na rehabilitację Rafała, mieszkańca sołectwa Pieski. Zebrano pokaźną kwotę 5.400 zł!

15 sierpnia 2021r. kolejny odpust parafialny, tym razem w Cewicach. Będzie to kolejna szansa za zaszczepienie się bez wcześniejszych zapisów i rejestracji – wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Mobilny Punkt Szczepień będzie dostępny w godzinach 12:00 – 15:00, na placu przy kościele parafialnym.

reklama
POLECAMY
 
close-link