reklama
Biznes

Jak zoptymalizować przestrzeń biurową?

Jak zoptymalizować przestrzeń biurową?

Ty i Twoi pracownicy spędzicie w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo (i około 2000 godzin rocznie!). To, jak zorganizujesz przestrzeń między tymi czterema ścianami, może wpłynąć nie tylko na estetykę, ale także na komfort i ilość wykonanej pracy.

reklama

Zmiana układu biura to coś więcej niż tylko efektywne wykorzystanie miejsca pracy. Badania pokazują, że układ biura i inne czynniki środowiskowe wpływają na samopoczucie pracowników, sukces finansowy i wydajność.

Stworzenie planu

Przede wszystkim warto usiąść i ustalić budżet, aby zobaczyć, ile będą kosztować poszczególne zmiany i aktualizacje. Następnie będziesz chciał ustalić, kto wdroży je w życie. Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz rozważyć zatrudnienie projektanta wnętrz; samodzielne zaaranżowanie przestrzeni będzie mniej kosztowne, ale prawdopodobnie bardziej czasochłonne. Na koniec upewnij się, że bierzesz pod uwagę indywidualne wymagania swoich pracowników i firmy. Możesz chcieć przeprowadzić ankietę, podzielić się potencjalnymi projektami lub przynajmniej porozmawiać z bezpośrednimi podwładnymi, aby dowiedzieć się, w jakiej przestrzeni chcą spędzać czas.

Źródło: https://centrala.pl/

Pozbądź się niewygodnych mebli

Zanim ustawisz na nowo meble, zastanów się, czy warto je zachować. Stare lub źle wykonane meble mogą powodować problemy zdrowotne pracowników, takie jak ból pleców, zespół cieśni nadgarstka, migreny i zmęczenie oczu. Znalezienie ergonomicznych krzeseł biurowych to świetny początek. Szukaj tych z różnymi wariantami podłokietników; mechanizmami obrotowymi; regulacją wysokości, szerokości i głębokości; podparciem lędźwi; i z wyścielanego materiału. Podczas gdy modernizacja mebli lub wybieranie czegoś droższego może na początku zaszkodzić portfelowi, oszczędzi to bólu pracowników i kosztów opieki zdrowotnej w przyszłości.

Zwróć uwagę na wymagania technologiczne

Zanim zaczniesz nieświadomie odsuwać biurka od gniazd telefonicznych, porozmawiaj z działem IT lub kierownikiem działu inżynieryjnego o tym, jak najlepiej zaaranżować przestrzeń, aby każdy mógł uzyskać dostęp do potrzebnej technologii. Weź pod uwagę takie czynniki, jak lokalizacja drukarek, przechowywanie posiadanej technologii, bliskość gniazdek, routery Wi-Fi oraz miejsce na projektory i ekrany.

Stwórz przestrzeń zaprojektowaną do współpracy

Zachęć swoich pracowników do chodzenia po różnych częściach biura i cieszenia się przestrzenią przeznaczoną do współpracy. Te mogą być tak proste, jak komputery ustawione na stołach, na których może zebrać się wiele osób, lub tak wygodne, jak kilka pluszowych krzeseł ustawionych półokręgiem wokół kominka, wewnętrznej fontanny lub wystawy sztuki. Te przestrzenie stanowią świetną, nowoczesną alternatywę dla zwykłego spotkania w czyimś biurze.

Podsumowanie

Każdy właściciel firmy powinien zastanowić się nad optymalizacją swojego biura. Oczywiście, najlepiej by było, aby sama przestrzeń biurowa znajdowała się w korzystnym lokalizacyjnie miejscu, ponieważ dzięki temu będzie można w pełni wykorzystać jej potencjał.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link