reklama
Aktualności

Pijany kierowca ujęty w Nowej Wsi Lęborskiej przez świadków

Pijany kierowca ujęty w Nowej Wsi Lęborskiej przez świadków

2,5 promila alkoholu miał w organizmie mężczyzna kierujący audi. Pijany kierowca został ujęty w Nowej Wsi Lęborskiej przez świadków, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Pod wpływem alkoholu był również kierujący melexem, który poruszał się tym pojazdem po drogach Łeby. Obydwaj nie unikną odpowiedzialności karnej.

reklama

W sobotę po południu dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu w Nowej Wsi Lęborskiej nietrzeźwego kierowcy audi. Świadkowie zdarzenia widząc w jakim jest stanie, uniemożliwili mu dalszą jazdę i odebrali kluczyki od auta. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego poddali tego mężczyznę badaniu alkotestem. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a śledczy przedstawili zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 43-latkowi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata.

Prawo jazdy mundurowi zatrzymali też 28-latkowi z gminy Wicko, który w niedzielę przed południem prowadził w Łebie pojazd elektryczny typu melex. Zatrzymany przez policjantów do kontroli mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Wkrótce usłyszy zarzuty wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara aresztu lub grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 6 miesięcy.

Pamiętajmy, że nietrzeźwe osoby siadające za „kółkiem” stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego mając podejrzenie, że pojazd prowadzi kto może być pod wpływem alkoholu albo innych środków odurzających, nie wahajmy się zadzwonić na policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link