reklama
Kultura

Zbiórkę na budowę hospicjum wspiera także Gmina Cewice!

Zbiórkę na budowę hospicjum wspiera także Gmina Cewice!

Gmina Cewice dołączyła zbiórki organizowanej przez Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne na rzecz rozpoczętej już budowy hospicjum stacjonarnego w powiecie lęborskim.

reklama

W poniedziałek zostały przekazane dla Fundacji LHS plastikowe nakrętki zebrane w pojemniku przed Urzędem Gminy w Cewicach. Na terenie gminy podobne „serca” na nakrętki znajdują się również w Bukowinie, Łebuni oraz Osowie Lęborskim. Nakrętki z tych pojemników także będą przekazywane fundacji, a środki finansowe uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na budowę hospicjum. Zbiórka nakrętek odbywa się także w Domu Kultury w Maszewie – filia GCK Cewice, w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach, w Szkole Podstawowej w Maszewie Lęborskim oraz w Zespole Szkół w Cewicach.

Obiekt, finansowany w całości ze środków Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, powstaje w Pogorzelicach. Środków zebranych dotychczas, wystarczy jeszcze na kilkadziesiąt dni budowy – dlatego wciąż ponawiany jest apel o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Do tej pory fundacji udało się zebrać ponad 1 mln złotych oraz pozyskać darowiznę – dużą działkę na której rozpoczęto budowę. Całkowity koszt budowy wyniesie 6 mln złotych.

Zbiórkę można wesprzeć m.in. na stronie: https://zrzutka.pl/budujemyhospicjum

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę