reklama
Kultura

Młode lęborczanki wytańczyły sukces (galeria)

Młode lęborczanki wytańczyły sukces (galeria)

Na czołowych pozycjach zakończyły udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych „Moc tańca” reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku.  

reklama

W jednodniowym turnieju, który odbył się w Łebie, szkołę reprezentowały dwie solistki oraz dwie mini formacje. Na imprezie debiutowała najmłodsza mini formacja z „ósemki” – TEDANS, która wystąpiła w kategorii inne formy tańca (grupa wiekowa 8 – 11 lat). W turnieju live w kategorii solo show dance do 9 lat zadebiutowała Nadia Matuszewska, której umiejętności, skoczność, wdzięk, gibkość i muzykalność oczarowały jurorów. Wszystkie wystawione w turnieju prezentacje tanecznych grup konkursowych SP 8 zyskały uznanie w oczach jurorów i zostały nagrodzone medalami i pucharami. Nadia Matuszewska zajęła pierwsze miejsce w kategorii solo show dance do 9 lat. Z nagrodą za pierwsze miejsce festiwal zakończyła mini formacja TESS, która nagrodę tę otrzymała za taniec współczesny w grupie wiekowej 8-11 lat. Formacja ta zdobyła też drugą lokatę w kategorii mini formacji jazz dance. Drugie miejsca zajęły także: w kategorii solo show dance w grupie 11-12 lat Ewa Raczyńska oraz mini formacja TEDANS w kategorii mini formacje IFT 8-11 lat.

Sukces mini formacji TESS wytańczyły: Carla Hrycyk, Ewa Raczyńska, Maja Lange, Weronika Puź, Laura Kuczwalska, Julia Dampc, a mini formacji TEDANS: Nadia Matuszewska, Olivia Fludra, Zuzanna Szykut, Hanna Mikłaszewicz, Aleksandra Banaszkiewicz, Marta Szyłko, Aleksandra Hachaj. Opiekunami i trenerami grup są Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak-Hachaj.

Fot. Archiwum SP 8