03/03/2024
Sport

Miasto sypnęło pieniędzmi dla sportowców

Miasto sypnęło pieniędzmi dla sportowców

Ponad milion złotych przeznaczyły władze Lęborka na wsparcie lokalnego sportu. Pieniądze trafiły do dwunastu klubów  sportowych.

reklama

Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” na szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej otrzymał 62,5 tys. zł, a na utrzymanie dorosłej drużyny piłkarskiej 270 tys.  „Pogoń” dostała też 8 tys. zł na zajęcia tenisowe dla dzieci i młodzieży oraz 212,5 tys. zł na wsparcie zawodowej drużyny tenisowej.

Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki odebrało dotację w wysokości 65 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży oraz 38 tys. zł na dorosłych. Klub Strzelecki LOK „Lider-Amicus” na zajęcia dla dzieci i młodzieży otrzymał 37 tys. zł. Lęborskiemu Klubowi Biegaczy im „Braci Petk”, miasto przekazało dotację w wynosi 15 tys. zł na zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz 10 tys. zł na sport dorosłych.

Z kolei Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” dostał 7 tys. zł na koszykówkę dla dzieci i młodzieży oraz 120 tys. zł na pływanie. Pięściarze ze Stowarzyszenia Lęborski Klub Bokserski „Orkan”,  na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymali 8 tys. zł.

Łącznie na wsparcie dwunastu klubów działających w Lęborku władze miasta przeznaczyły 1 040 000 zł.

Fot. UM Lębork

reklama

1 Komentarz

    Ciekawe kto kogo zaraził?

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link