reklama
Aktualności

Uciekał bez prawka, siłą wyciągnęli go z auta

Uciekał bez prawka, siłą wyciągnęli go z auta

Pościgiem zakończyła się próba zatrzymania kierowcy, podejrzewanego o to, że prowadził auto bez prawa jazdy. Gdy wpadł już w ręce policji trzeba było siłą wyciągać go z samochodu.

reklama

Policjanci z lęborskiej patrolówki próbowali zatrzymać auto, bo mieli informację, że jego kierowcą może być osoba, wobec której orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych 37-latek nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę, nie reagując na próby zatrzymania. W pewnym momencie mężczyzna wjechał w okolice garaży, gdzie odcięta mu została droga ucieczki. Kierowca próbował zamknąć się w samochodzie przed policjantami. Mundurowi siłą wyciągnęli go z auta i obezwładnili.

Podczas przeszukania znaleźli przy nim woreczek z substancją odurzającą. Funkcjonariusze potwierdzili też, że 37-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do lęborskiej komendy policji, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu wbrew zakazowi, niezatrzymania się do kontroli i posiadania środków odurzających. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i kolejny zakaz prowadzenia pojazdów przez nawet 15 lat.

Fot. KPP w Lęborku

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link