19/05/2024
Aktualności

Sparing. Pogoń Lębork – KS Chwaszczyno 2:2 (1:0)

Trzecioligowe KS Chwaszczyno było piątym przeciwnikiem Pogoni w serii sparingów przed rundą wiosenną. Dla zawodników Waldemara Walkusza mecz z Chwaszczynem był finałem tygodniowego obozu na którym zespół trenował 2 lub nawet 3 razy dziennie. O świeżości nie było więc mowy, mimo to nasz zespół pokazał się z dobrej strony.

Wynik otworzył w 20 minucie Mateusz Sychowski pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Kłosie. W drugiej połowie wyrównał Czerwionka, także z rzutu karnego po faulu naszego bramkarza w polu karnym. Bardzo aktywny przez całe spotkanie Maciej Wardziński błysnął w 70 minucie skutecznie lobbując Kamolę na 2:1. Wyrównanie przyszło minutę później za sprawą Kaliśia. Tu z przed końcem groźnie główkował z podania Wardzińskiego Miszkiewicz, piłka minimalnie minęła słupek. Pogoń – KS Chwaszczyno na remis.

Bramki: 1:0 Sychowski ('20 karny), 1:1 Czerwionka ('50 karny), 2:1 Wardziński ('70), 2:2 Kaliś ('71)
Pogoń: Katzor ('46 Łapigrowski) – Stankiewicz ('46 testowany), Musuła, Kochanek ('30 Haraszczuk), Skibicki ('30 Fudala – 75' Skibicki), Morawski ('46 miszkiewicz), Sychowski, Formela, Kłos ('60 Wierzbowski), Madziąg ('46 Sadowski), Wardziński
KS: Kamola – Jędrzejczak, Kaliś, Siemko, Knopik, Kuss, Ratajczak, Januszewski ('46 Knopik), Podlewski, Dampc, Rypel, Czerwionka, Talaska

W sobotę 27 lutego ostatni sparing. Pogoń w Lęborku podejmie Gryf Wejherowo (II liga)