Lęborskie rozgrywki amatorów zbliżają się do końca. Po zakończeniu rundy zasadniczej rozegrana została I faza play off. Zwycięskie zespoły z awansowały do drugiej fazy i będą walczyć o miejsca 1-4, przegrane natomiast o miejsca 5-8.
Mecze pierwszej fazy play off zapowiadały się bardzo emocjonująco. Szczególnie pojedynek pomiędzy zespołami Bojan Żubry i AZS Lębork, który w obu meczach zakończył się wynikiem 2:1, co świadczy o bardzo wyrównanej i zaciętej walce. W oby meczach lepszy okazał się zespół AZS Lębork.
W pojedynku miedzy zespołami Romek Lębork – Viktorius, lepszy okazał się zespół Romek Lębork, który jako jedyny zespół nie przegrał meczu w rundzie zasadniczej i jest niepokonany w tej edycji ALS.
Dużym zaskoczeniem była przegrana zespołu Klaja Cafee w pierwszym meczu z KS Strzebielino. W meczu rewanżowym drużyna Klaja Cafee wygrała bez starty seta i awansowała do drugiej rundy play-off.
Ostatnim zespołem awansującym do najlepszej czwórki amatorskich rozgrywek jest zespół KS Baza 44, który w obu meczach zwyciężył z zespołem Kowale.
W kolejnej fazie rozgrywek spotkają się zespoły walczące w półfinałach o awans do finału: Romek Lębork – KS Baza 44 i AZS Lębork – Klaja Cafee. Pozostałe zespoły będą walczyć o miejsca 5-8.
Pierwsze mecze II fazy play off odbędą się 8 marca, mecze rewanżowe 22 marca. Finał rozgrywek planowany jest na 12 kwietnia i wtedy poznamy mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.
Marcin Klukowski









