03/05/2024
Aktualności

Lęborczanie w czołówce „Połówce Komandosa”

Porucznik Piotr Szpigiel z 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa i (jak się dowiedzieliśmy – lęborczanka) podchorąży Marta Borowska z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu zostali zwycięzcami VI Półmaratonu Komandosa. W warszawskim biegu startowali po raz pierwszy. Na trasie wytyczonej na placu ćwiczeń taktycznych Wojskowej Akademii Technicznej rywalizowało 235  zawodników.

Zwycięzca szóstej edycji Półmaratonu Komandosa dystans 21 km 97,5 m pokonał w godzinę 31 min 25 s. Na mecie wyprzedził o minutę 16 s st. kpr. Artura Pelo z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego wchodzącego w skład 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Trzecie miejsce wywalczył triumfator czwartej i piątej edycji Półmaratonu Komandosa ppor. Piotr Bartoszewski z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Spadochroniarz do zwycięzcy stracił minutę i 41 s.

W rywalizacji pań trzy czołowe lokaty zajęły reprezentantki wrocławskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Najlepszy czas –  2 godz. 2 min 23 s –  uzyskała st. szer. pchor. Marta Borowska. Drugie miejsce zajęła st. kpr. pchor. Renata Przybylska (z wynikiem 2 godz. 5 min 29 s), a trzecie sierż. pchor. Sabina Słowińska (2.07,17).

Pełną relację z tych zawodów znajdziecie na tej stronie: LINK

Oprócz tego st. kpr. Błażej Król z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego,  stanął na podium w Ćwiermaratonie Komandosa. Więcej informacji tutaj: LINK

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za nadesłaną informację.